Amy Grant i podobni artyści

 Harry Connick, Jr. — Smokey Mary Harry Connick, Jr. — In Concert On Broadway Harry Connick, Jr. — When Harry Met Sally Wilson Phillips — Flesh  &  Blood
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Amy Grant a właściwie Amy Lee Grant, to amerykańska wokalistka urodzona 25 listopada 1960 roku w Augusta, w stanie Georgia. Amy Grant utożsamiana jest przede wszystkim z nurtem tak zwanej muzyki chrześcijańskiej. Jednak na przełomie lat 80. i 90. zyskała dużą popularność jako wokalistka popowa.

Piosenkarka zadebiutowała w roku 1978 roku i od tamtego czasu nieustannie odnosi wielkie sukcesy i znajduje się w czołówce artystów wykonujących gospel/christian music. W 1982 roku podpisała umowę z wytwórnią AM Records, dzięki której osiągnęła wysoką pozycję na popowej scenie chrześcijańskiej. W 1991 roku wydała płytę ”Heart in Motion”, która zawierała trzy przeboje, które znalazły się na szczycie listy przebojów: ”Baby Baby”, ”Every Heartbeat” oraz ”That`s What Love Is For”. Płyta odniosła ogromny sukces i szybko pokryła się platyną. W 2003 roku Amy Grant nagrała kolejny album ”Simple Things”, która nie została tak ciepło przyjęta jak poprzednia. Amy Grant nagrała ponad 20 albumów oraz jest laureatką 5 nagród Grammy, w tym cztery dla najlepszej wokalistki Gospel.

  • Podobne

Komentarze