Andrzej Piaseczny

 Andrzej Piaseczny — Piasek Andrzej Piaseczny — ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA [SOUNDTRACK] Andrzej Piaseczny — JEDNYM TCHEM Andrzej Piaseczny — Popers

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Andrzej Piaseczny" online

Andrzej Piaseczny, znany też jako Piasek, urodził się 6 stycznia 1971 roku w Pionkach. Karierę rozpoczął w 1992 roku, kiedy to związał się z zespołem Mafia. Artysta współpracował także z Robertem Chojnackim przy albumie „Sax & Sex”, z którego pochodzi śpiewany przez Piaska utwór „Prawie do nieba”.

W 1998 roku ukazała się płyta „Piasek”, będąca pierwszym solowym krążkiem wokalisty. Album w ciągu zaledwie kliku miesięcy zyskał status platyny, a pochodzące z niego hity „Mocniej!” i „Jeszcze bliżej” śpiewała cała Polska. Kariera Andrzeja Piasecznego nabrała rozpędu; artysta nagrał w duecie z Natalią Kukulską dwie piosenki do animowanego filmu „Magiczny Miecz”, zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlsham oraz reprezentował Polskę na Eurowizji. W międzyczasie ukazał się także drugi album wokalisty, zatytułowany „Popers”, promowany koncertem „Piasek i przyjaciele”. W 2003 roku została wydana kolejna płyta — „Andrzej Piaseczny”, a w 2005 roku ukazał się album „Jednym tchem”. W tym samym roku artysta osiągnął także sukces na Festiwalu w Sopocie, gdzie utworem „Z głębi duszy” wyśpiewał sobie Bursztynowego Słowika.

Rok 2008 przyniósł nowy album, podsumowujący już 15-letnią karierę Andrzeja Piasecznego. Promowany kawałkiem „15” krążek zyskał status platyny. Także następna płyta — „Spis Rzeczy Ulubionych”, pokryła się kilkukrotną platyną. Ostatnie lata to szereg zdobytych nagród; 2009 rok — Super Jedynki w kategoriach Artysta Roku, Przebój Roku oraz Super Występ, 2010 rok — Telekamera w kategorii Muzyka, Złoty Dziób za krążek „Spis Rzeczy Ulubionych”, statuetka na festiwalu TopTrendy Sopot 2010 i nagroda Gentelmena Roku 2010.

Ostatnie przeboje Andrzeja Piasecznego także okazały się wielkimi hitami. Wszystkim dobrze znana jest piosenka „Śniadanie do łóżka” i „Chodź, przytul, przebacz”. 23 stycznia 2012 premierę miał siódmy solowy album artysty „To, co dobre”, który promował kawałek „To co dobre, to co lepsze”.

  • Podobne
  • Informacje
  • Fani

Komentarze