Bee Gees

Bee Gees — brytyjski zespół założony w 1958 roku w Londynie, przez trzech braci: Robina, Barry’ego i Maurice’a Gibbów. Grupa do połowy lat 60-tych nie zyskała większej popularności. Sytuacja zmieniała się wraz z wzrastającym zapotrzebowaniem młodych Brytyjczyków na muzykę disco. Pierwszy światowy sukces zespołu wiąże się z nagraniem muzyki do filmu „Gorączka sobotniej nocy”. W 1967 roku zespół uzyskał tytuł „Najbardziej znaczącego Nowego talentu Roku 1967”. Dużym sukcesem okazała się płyta zatytułowana „Spirits Having Flown”, która zajęła pierwsze miejsca na amerykańskiej liście najlepiej sprzedawanych albumów 1979 roku.

Bee Gees tworzy muzykę rozrywkową na najwyższym poziomie. Krytycy muzyczni porównywali zespół do takich gwiazd jak choćby The Beatles. Grupa zakończyła działalność w 2003 roku, by powrócić ponownie po sześciu latach. Szacuje się, że Bee Gees sprzedali łącznie ponad 220 milionów płyt oraz singli.

Wikipedia*:
Bee Gees – brytyjska grupa softrockowa, złożona z trzech braci Robina, Barry'ego i Maurice'a Gibbów. Czwarty z muzykalnych braci, Andy, wybrał karierę solową. Grupa powstała w roku 1958 i została rozwiązana 21 stycznia 2003 po śmierci Maurice'a Gibba. Zanim bracia Gibb stali się znani pod nazwą Bee Gees, występowali jako Brothers Gibb, Blue Cats oraz The Rattlesnakes i mieszkali w Brisbane w Australii. Po powrocie do Anglii grupa początkowo wzorowała się na The Everly Brothers, lecz później uwidocznił się także wpływ The Beatles, The Beach Boys oraz Simon and Garfunkel. Muzyka grupy oparta na wielogłosowych... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Bee Gees — TRAFALGAR Bee Gees — HORIZONTAL Bee Gees — SPIRITS HAVING FLOWN Bee Gees — Odessa

komentarze do Bee Gees