Brad Mehldau Trio i podobni artyści

 Brad Mehldau Trio — Blackout Brad Mehldau Trio — BREAKOUT Brad Mehldau Trio — Blues Brad Mehldau Trio — BLUES

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Brad Mehldau Trio i podobni artyści" online

Brad Mehldau Trio – jazzowy zespół założony przez amerykańskiego pianistę i kompozytora Brada Mehldau. Grupa powstała w 1992 roku, a obok artysty w składzie znajdują się: basista Larry Grenadier oraz perkusista Jeff Ballard, który w 2005 roku zastąpił Jorgego Rossy’ego.

Pierwszy krążek nagrany w ramach Brad Mehldau Trio, ”When I Fall in Love” ukazał się w 1993 roku. Grupa nagrała kilkanaście albumów, z których do najpopularniejszych należą: The Art of the Trio Volume One z 1995 czy eksperymentalne ”Largo” z 2002 roku.

Brad Mehldau Trio często nagrywa także covery różnych gatunkowo utworów, takich jak hit brit-popowej grupy Oasis ”Wonderwall” czy ”Black Hole Sun” grunge’owych Soundgarden, a także tworzy muzykę filmową, między innymi do filmu ”Millon Dollar Hotel” z 1999 roku.

Muzycy często eksperymentują z muzyczną formą i wychodzą poza ramy jednego gatunku, łącząc jazz z takimi gatunkami, jak chociażby elektronika, funk, pop czy rock. Brad Mehldau Trio łączy w swojej twórczości zarówno muzykę rozrywkową, współczesną jak i muzykę poważną i klasyczną, a także często nawiązuje do literatury i sztuki. Grupa uznawana jest za jedną z najpopularniejszych i najbardziej znaczących jazzowych zespołów na rynku muzycznym.

  • Podobne

Komentarze