Chicago i podobni artyści

 Chicago — THE BEST OF CHICAGO - 4TH ANNIVERSARY EDITION

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Chicago i podobni artyści" online

Chicago – amerykańska grupa muzyczna, która w swojej twórczości łączy elementy takich gatunków, jak: rock, jazz fusion czy pop rock. Formacja powstała w 1967 roku w Chicago, a w oryginalnym składzie znaleźli się muzycy: saksofonista Walter Parazaider, gitarzysta Terry Kath, perkusista Danny Seraphine, puzonista James Pankow, trębacz Lee Loughnane, wokalista Robert Lamm, a także tenor Peter Cetera. Zespół pierwotnie występował pod nazwami The Big Thing, a następnie Chicago Transit Authority.

Zespół zadebiutował w 1969 roku podwójną EP-ką zatytułowaną po prostu ”Chicago Transit Authority”, która okazała się wielkim sukcesem i pokryła się platyną. Na krążku znalazły się hity: "Does Anybody Really Know What Time It Is?", "Beginnings" czy ”I’m a Man”. Łącznie Chicago wydało 23 albumy studyjne, z których aż pięć znalazło się na pierwszym miejscu zestawienia bestsellerów Billboardu, a także zyskało duży komercyjny sukces w Wielkiej Brytanii. Do największych przebojów formacji, które złoty okres przypada na lata 70-te I 80-te, należą takie single, jak: ”If You Leave Me Now”, ”Hard to Say I’m Sorry”, ”Baby, What a Big Surprise”, ”25 or 6 to 4”, ”Saturday in the Park”, ”Look Away” czy "I Don`t Wanna Live Without Your Love".

Grupa Chicago słynie z emocjonalnych ballad, które zastąpiły wcześniejszą twórczość formacji opartą na eksperymentalnej, często politycznie zaangażowanej muzyce rockowej. Zespół był także często zwany ”rock and rollowym zespołem z rogami”, gdyż wielokrotnie wykorzystywał w swoich nagraniach właśnie te instrumenty. Chicago, które wielokrotnie zmieniało swój skład, jest jednym z najdłużej istniejących i najpopularniejszych zespołów rockowych, a w samych Stanach Zjednoczonych sprzedało aż 23 miliony egzemplarzy swoich płyt.

 • Podobne
 • Teledyski
 • Więcej »

 • Edgar Allan Poe's Murder Mystery Dinner Party Ch. 1: The Bells
  Anthony Magnabosco - Street Epistemology: A Turning Point for Atheism
  Domestication
  tBP #3 | Jim Wendler Ep 3 - Westside Barbell System | Part 1 [pl subs]
  Pirates, nurses and other rebel designers | Alice Rawsthorn
  Eyes on the Skies (Full movie)
  Will the Afghanistan War Ever End? U.S. Withdrawal: Obama-Karzai Press Conference
  Avoiding Complacency In The Workplace – Complacency At Work With Paula Black
  Ex Illuminati Druid on the Occult Power of Music w William Schnoebelen & David Carrico NYSTV

Komentarze