Chick Corea i podobni artyści

 Chick Corea — MY SPANISH HEART Chick Corea — NOW HE SINGS, NOW HE SOBS [BONUS TRACKS] Chick Corea — RETURN TO FOREVER Chick Corea — Rendezvous in New York

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Chick Corea i podobni artyści" online

Chick Corea – amerykański jazzowy kompozytor oraz muzyk, która gra na pianinie oraz keyboardzie. W swojej twórczości łączy elementy tradycyjnego jazzu, jak i jazz fusion. Urodził się 12 czerwca 1941 roku w stanie Massachusetts i ma hiszpańsko-włoskie pochodzenie. Do światu jazzu wprowadził go ojciec, także muzyk jazzowy. Corea poświecił się grze na pianinie, a pierwsze występy miał już w liceum.

Chick Corea rozpoczął swoją profesjonalną karierę w 1960 roku, kiedy współpracował z takimi muzykami, jak:  Blue Mitchell, Herbie Mann, Willie Bobo i Mongo Santamaría. Kwintet nagrał krążek ”The Thing to Do”, na którym znalazła się kompozycja muzyka ”Chick’s Tune”. W późniejszych latach Corea coraz częściej nagrywał jako lider w muzycznych grupach. Corea był także członkiem formacji legendarnego muzyka jazzowego Milesa Davisa, która przyczyniła się do powstania gatunku muzycznego jazz fusion.

Jedną z jego najpopularniejszych melodii jest ”Spain” z 1972 roku. Corea nagrywał także albumy koncepcyjne, jak krążek ”To the Stars” z 2004 roku oraz duety, na przykład popularny album z Belą Fleck, ”The Enchantment”. Chick Corea uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych, współczesnych pianistów w świecie jazzu. Muzyk znany jest także ze swoich śmiałych, muzycznych eksperymentów.

  • Podobne

Komentarze