Coma i podobni artyści

 Coma — HIPERTROFIA Coma — Pierwsze wyjscie z mroku Coma — ZAPRZEPASZCZONE SIŁY WIELKIEJ ARMII Coma — Czerwony album

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Coma i podobni artyści" online

Jeden z najbardziej ambitnych projektów muzycznych w Polsce. Zespół, który wprowadził nasz rock alternatywny na nowe tory. Niecodzienne podejście do muzyki i teksty, osiągające wyżyny literackie. Ich piosenki i płyty, to sztuka najwyższych lotów... Wszystkie te słowa, odnoszą się do pewnej łódzkiej kapeli, która zawojowała cały kraj, i której już teraz możecie posłuchać w naszej stacji. Przed wami grupa Coma.

Biografia tej formacji, rozpoczyna się w czerwcu 1998 roku. Wtedy to, z inicjatywy gitarzysty Dominika Witczaka i perkusisty Tomasza Stasiaka, Coma została powołana do życia. Wkrótce skład wzbogacił basista Rafał Matuszak, kolejny gitarzysta Wojciech Grenda oraz wokalista Piotr Rogucki. Już wtedy wiadomo było, że grupa nie przejdzie niezauważona. Charyzma i bezpretensjonalność biła bowiem od nich z daleka. Zaczynali jednak skromnie, od lokalnych imprez, na których powiększali grono swoich wielbicieli, a ich pierwszym większym koncertem, był występ na juwenaliach politechniki łódzkiej w 1999 roku. W początkowych latach, zespół Coma cechowała niezwykła żywiołowość i ostre brzmienie, w którym słychać było wpływy muzyki grunge oraz hard rocka.

Przełomowym dla zespołu Coma, okazał się 2003 rok. Podpisali oni wówczas kontrakt z wytwórnią BMG Poland. Pod jej szyldem, zespół wydał swój debiutancki album – „Pierwsze wyjście z mroku”. Po jego premierze kariera zespołu nabrała rozpędu, a samo wydawnictwo zostało wyróżnione Fryderykiem w kategorii płyty rockowej. Od tamtego czasu nic już nie mogło ich zatrzymać, na drodze do kolejnych sukcesów. Dziś każdy zna piosenki, takie jak „Spadam”, „Leszek Żukowski” czy też „Daleka droga do domu”, które to definiują ich wysmakowany artystycznie styl. Płyty formacji rozchodzą się w milionowych nakładach a grono wiernych fanów ciągle się powiększa.

Coma to kapela, która ma przed sobą jeszcze wiele lat grania. Ty zaś możesz już teraz słuchać pełnej dyskografii grupy, w naszym radio internetowym. Jesteś fanem zespołu? A może dopiero zaczynasz słuchać łódzkiego bandu i interesuje Cię ich biografia? Niezależnie od odpowiedzi, warto, byś odbierał tą niesamowitą, muzyczną energię właśnie na Tuba.FM.

 • Podobne
 • Teledyski
 • Więcej »

 • Tokyo Ghoul IN 5 MINUTES
  Sarah-Jayne Blakemore: The mysterious workings of the adolescent brain
  Why Medicine Often Has Dangerous Side Effects for Women | Alyson McGregor | TED Talks
  Nina Tandon: Could tissue engineering mean personalized medicine?
  My Experience With An Eating Disorder
  Tan Taşçı - Emre Yücelen İle Stüdyo Sohbetleri #11
  Oğuz Aksaç - Emre Yücelen İle Stüdyo Sohbetleri Bölüm #5
  Week 0
  Week 0
  PHP for Web Development
  Week 5
  ARE YOU TRYING TO SEDUCE ME?! | The Whisper Challenge | Ellie and Harley
  Section 8
  Как сделать рыбку из полимерной глины своими руками
  HARRY POTTER GAME FROM SCRATCH
  Week 9, continued
  How to Draw Los Angeles Rams Logo with Face Paint (NoBlandMakeup)
  How to Build Innovative Technologies by Abby Fichtner
  NYSTV Christmas Special - Multi Language
  Our first Live PS4 Broadcast Diablo III
  Roubar é uma Arte// 2014//Dublado em Portugues
  Symbols Explained - Part 1 - The All Seeing Eye - Horned Hand Sign - Multi Language

Komentarze