Czesław Śpiewa

Czesław Śpiewa — właściwie Czesław Mozil, urodzony 12 kwietnia 1979 roku w Zabrzu. Polski muzyk, kompozytor oraz wokalista prezentujący muzykę alternatywną. Artysta znany jest z umiejętności grania na wielu instrumentach: akordeonie, harmonijce klawiszowej i instrumentach klawiszowych.

Czesław Śpiewa karierę solową rozpoczął w 2008 roku płytą zatytułowaną „Debiut”. Album osiągnął miano platyny. Niemniejszą popularnością cieszyła się kolejna płyta zespołu z 2010 roku pt. „Pop. Czesław Śpiewa poza karierą solową występuje także z założonym przez siebie duńskim zespołem rockowym Tesco Value. W 2007 roku wystąpił wraz z grupą Hey. Twórczość Mozila jest trudno do jednoznacznego sklasyfikowania, stanowi połączenie rocka z elementami kabaretu, oraz punka. Artysta jest bardzo popularny zarówno w Polsce, jak i całej Europie z powodzeniem koncertując w wielu krajach.

Wikipedia*:
Poezja śpiewana (także piosenka literacka) – pojemny i nieprecyzyjnie określony gatunek muzyczny, w którym utwory składają się z wiersza, zwykle o charakterze ballady, oraz skomponowanej specjalnie do utworu muzyki. Najczęściej są to kompozycje o głębokiej treści, wyszukanej, często delikatnej melodii oraz skromnej aranżacji (zwykle na gitarę lub fortepian). - Terminy i gatunki pokrewne - Poezja śpiewana jest gatunkiem muzyki, którego nazwę spopularyzował krytyk muzyczny i językoznawca Andrzej „Ibis” Wróblewski. Termin ten określa utwór słowno-muzyczny oparty na wierszu lub tekście poetyckim... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Czesław Śpiewa — Pop Czesław Śpiewa — SONGS FOR THE GATEKEEPER Czesław Śpiewa — Pop Czesław Śpiewa — Pop

komentarze do Czesław Śpiewa