Dead Can Dance

 Dead Can Dance — Into The Labyrinth Dead Can Dance — Spiritchaser Dead Can Dance — Toward The Within Dead Can Dance — Dead Can Dance

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Dead Can Dance" online

Dead Can Dance – brytyjsko – australijski projekt muzyczny, w którego skład wchodzą muzycy: Lisa Gerrard oraz Brendan Perry. Zespół powstał w 1981 roku w Melbourne w Australii, a do duetu dołączył Simon Monroe. Rok później Gerrard i Perry przenieśli się jednak do Londynu, a na miejscu do pary dołączyli: Paul Erikson oraz Peter Urlich.

Debiutancki album formacji, ”Dead Can Dance” ukazał się w 1984 roku i został dobrze przyjęty przez krytykę. Łącznie Dead Can Dance wydał osiem krążków studyjnych oraz dwa koncertowe, a do ich najpopularniejszych singli należą utwory: "The Ubiquitous Mr. Lovegrove", ”Sanvean”, ”The Carnival is Over” czy ”Nierika”.

Muzyka Dead Can Dance często pojawia się w filmach, grach czy produkcjach telewizyjnych, między innymi piosenka ”Severance” znalazła się w jednym z odcinków popularnego serialu ”Policjanci z Miami”, ”The Host of Seraphim” w filmie ”Terminator 3: Bunt maszyn” czy ”Elegy” w trailerze do filmu o Supermanie ”Człowiek ze stali”. Grupa przestała istnieć w 1998 roku, jednak muzycy reaktywowali Dead Can Dance w 2005 roku na potrzeby trasy koncertowej. Zespół ponownie rozpoczął działalność w 2011 roku.

  • Podobne
  • Fani

Komentarze