Dead Can Dance

Dead Can Dance – brytyjsko – australijski projekt muzyczny, w którego skład wchodzą muzycy: Lisa Gerrard oraz Brendan Perry. Zespół powstał w 1981 roku w Melbourne w Australii, a do duetu dołączył Simon Monroe. Rok później Gerrard i Perry przenieśli się jednak do Londynu, a na miejscu do pary dołączyli: Paul Erikson oraz Peter Urlich.

Debiutancki album formacji, ”Dead Can Dance” ukazał się w 1984 roku i został dobrze przyjęty przez krytykę. Łącznie Dead Can Dance wydał osiem krążków studyjnych oraz dwa koncertowe, a do ich najpopularniejszych singli należą utwory: "The Ubiquitous Mr. Lovegrove", ”Sanvean”, ”The Carnival is Over” czy ”Nierika”.

Muzyka Dead Can Dance często pojawia się w filmach, grach czy produkcjach telewizyjnych, między innymi piosenka ”Severance” znalazła się w jednym z odcinków popularnego serialu ”Policjanci z Miami”, ”The Host of Seraphim” w filmie ”Terminator 3: Bunt maszyn” czy ”Elegy” w trailerze do filmu o Supermanie ”Człowiek ze stali”. Grupa przestała istnieć w 1998 roku, jednak muzycy reaktywowali Dead Can Dance w 2005 roku na potrzeby trasy koncertowej. Zespół ponownie rozpoczął działalność w 2011 roku.

Wikipedia*:
Dead Can Dance – brytyjsko-australijska grupa muzyczna prezentująca alternatywne spojrzenie na world music, z wpływami gatunków zaliczanych do szeroko pojętego dark independent. Powstała w 1981 r. w Melbourne z inicjatywy Brytyjczyka Brendana Perry'ego, do którego wkrótce dołączyła Australijka Lisa Gerrard. Zespół rozwiązano w 1998 roku, w 2005 reaktywowany, jednak po trasie koncertowej zaprzestał działalności. W maju 2011 roku zespół zapowiedział nową, światową trasę koncertową na 2012 rok oraz prace nad nowym albumem. - Historia - Choć Dead Can Dance uformowali się w 1981 roku w Melbourne,... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Dead Can Dance — Dead Can Dance Dead Can Dance — Spiritchaser Dead Can Dance — Into The Labyrinth Dead Can Dance — Spiritchaser

komentarze do Dead Can Dance