Depeche Mode

Depeche Mode — brytyjski zespół popowy powstały w 1980 roku w Basildon. W skład grupy wchodzą David Gahan, Martin Gore oraz Andrew Fletcher, byli członkowie to Alan Wilder i Vince Clarke. Zespół balansuje na pograniczu popu, rocka, oraz nowej fali. Depeche Mode pierwotnie nazywał się „No Romance in China”. Debiutnacki album zatytułowany Speak & Spell został wydany w 1981 roku, na płycie CD, gramofonowej oraz tradycyjnej kasecie magnetofonowej.

Depeche Mode rok później wydał kolejny duży projekt pt. „A Broken Frame”. Obydwa albumy osiągnęły status złotej płyty sprzedając się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Zespół do dzisiaj może pochwalić się milionami fanów w każdym przedziale wiekowym na całym świecie. Zrzeszają się oni w grupy zwane „Depeszowcy”. W Polsce odbyło się pięć koncertów grupy, pierwszy historyczny miał miejsce na warszawskim Torwarze w 1985 roku.

 Depeche Mode — Songs Of Faith And Devotion Depeche Mode — EXCITER Depeche Mode — The Singles 86-98 Depeche Mode — THE SINGLES 86>98

komentarze do Depeche Mode