Depeche Mode

Depeche Mode — brytyjski zespół popowy powstały w 1980 roku w Basildon. W skład grupy wchodzą David Gahan, Martin Gore oraz Andrew Fletcher, byli członkowie to Alan Wilder i Vince Clarke. Zespół balansuje na pograniczu popu, rocka, oraz nowej fali. Depeche Mode pierwotnie nazywał się „No Romance in China”. Debiutnacki album zatytułowany Speak & Spell został wydany w 1981 roku, na płycie CD, gramofonowej oraz tradycyjnej kasecie magnetofonowej.

Depeche Mode rok później wydał kolejny duży projekt pt. „A Broken Frame”. Obydwa albumy osiągnęły status złotej płyty sprzedając się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Zespół do dzisiaj może pochwalić się milionami fanów w każdym przedziale wiekowym na całym świecie. Zrzeszają się oni w grupy zwane „Depeszowcy”. W Polsce odbyło się pięć koncertów grupy, pierwszy historyczny miał miejsce na warszawskim Torwarze w 1985 roku.

Wikipedia*:
Depeche Mode – brytyjska grupa muzyczna z kręgu elektronicznego popu, która powstała w 1980 w Basildon w Wielkiej Brytanii. Nazwa grupy powstała na podstawie inspiracji francuskim magazynem mody, zasugerował ją Dave Gahan. Powstanie Depeche Mode poprzedzała grupa Composition of Sound. W 2006 zespół zdobył statuetkę MTV Europe Music Awards w kategorii „najlepszy zespół”. - Historia - - Wczesne lata (1977-1980) - W 1977 roku Vince Clarke (wokal, gitara) i Andrew Fletcher (bas) założyli zespół No Romance in China, w 1979 Clarke grał na gitarze w Plan razem z Robertem Marlow oraz Paulem Langwith... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Depeche Mode — Playing The Angel Depeche Mode — Speak & Spell Depeche Mode — SOUNDS OF THE UNIVERSE Depeche Mode — MUSIC FOR THE MASSES

komentarze do Depeche Mode