Dj Bobo

DJ Bobo – urodzony 5 stycznia 1968 roku jako Peter René Baumann – szwajcarski piosenkarz, kompozytor i producent muzyczny.

Jest najlepiej sprzedającym się szwajcarskim muzykiem. W ciągu pierwszych dziesięcu lat działalności, aż 27 singli DJ-a Bobo znalazło się na szczytach szwajcarskich i niemieckich list przebojów.

DJ Bobo to także laureat 10 statuetek World Music Awards.

Wikipedia*:
René Baumann, DJ Bobo, zapisywane również jako DJ BoBo (ur. 5 stycznia 1968 w Kölliken, kanton Argowia) – szwajcarski DJ, piosenkarz, producent, tancerz, kompozytor. Od 2002 roku żonaty z Nancy Rentzsch, którą poznał w 1993. Pierwszą piosenką był zamieszczony na płycie winylowej bobo-I love you utwór Ladies In The House” 12. W latach 1993-1999 wykonywał muzykę dance. Piosenka Live in Switzerland (z singla Somebody dance with Me) była nagrana z prawdziwego koncertu w Szwajcarii w 1992. W 1993 roku otrzymał Nagrodę MTV Music za singel Somebody Dance With Me. W roku 2007 wystąpił w konkursie piosenki... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Dj Bobo — Disco Estrella 2008 Dj Bobo — SP: SOMEBODY DANCE WITH ME Dj Bobo — THERE IS A PARTY Dj Bobo —

komentarze do Dj Bobo