Goya

Goya — polska grupa popowa. Zespół powstał w Warszawie w 1995 roku, wokalistką i liderką jest Magdalena Wójcik, która występowała u boku Nigela Kennedy’ego. Pozostali członkowie to: Rafał Gorączkowski, Grzegorz Jędrach, Łukasz Dudewicz, Rafał Klimczuk.

Zespół Goya wydał sześć albumów studyjnych. Debiutował w roku 1998 płytą „Goya”, którą promowały takie utwory, jak: „O dźwiękach”, „Jedna z wielu gwiazd”, „Ulice szarlatanów” oraz „Kupię sobie dom”. Kolejne krążki to: „Kawałek po kawałku” (2003), „Smak Słów” (2005), „Horyzont zdarzeń” (2007), „Od wschodu do zachodu” (2009).

Single grupy Goya wielokrotnie stawały się przebojami, które znajdowały się na polskich listach przebojów. Wspomnieć należy o utworach: „Kawałek po kawałku”, „All My Senses”, „Mój…” czy „W domach z betonu”. Grupa do swoich największych przebojów zrealizowała teledyski. Zespół regularnie występuje na licznych trasach koncertowych. Grupa występowała też przed jedynym w Polsce występem Petera Gabriela.

Wikipedia*:
25. ceremonia wręczenia hiszpańskich nagród filmowych Goya za rok 2010, odbyła się 13 lutego 2011 roku w Teatro Real w Madrycie. Nominacje do nagród zostały ogłoszone 11 stycznia 2011 roku, przez hiszpańskich aktorów, Jorge'a Sanza i Martę Eturę. Gala wręczenia nagród została przeniesiona z Palacio Municipal de Congresos do Teatro Real z powodu jubileuszowego wręczenia nagród. Czerwony dywan został rozłożony na pobliskim Plaza de Oriente. Galę poprowadził podobnie jak w zeszłym roku Andreu Buenafuente. Nominacje ogłoszono w 28 kategoriach, nagrodę honorową otrzymał reżyser i scenarzysta Mario Camus... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Goya — TE 30 URODZINY Goya — TYLKO MNIE KOCHAJ [SOUNDTRACK] Goya — KAWAŁEK PO KAWAŁKU Goya — SMAK SŁÓW

komentarze do Goya