Helena Majdaniec

Radio Helena Majdaniec, grające piosenki Helena Majdaniec oraz podobnych Renata Zarębska, Orkiestra Z Chmielnej, Waganci, Rena Rolska, Jadwiga Prolińska, Olgierd Buczek, Halina Kowalewska I Maciej Koleśnik, Filipinki, Marta Mirska, Bogdan Niewinowski.

Wikipedia*:
Helena Majdaniec (ur. 5 października 1941, zm. 18 stycznia 2002) – polska wokalistka bigbitowa, nazywana "królową twista". - Biografia - Urodziła się w Mylsku na Wołyniu, w rodzinie prawosławnej, jako córka Filemona i Lidii Majdańców. Od roku 1946 przebywała w Szczecinie. W 1960 zdobyła wykształcenie Liceum Ogólnokształcące i Szkoła muzyczna II stopnia w Szczecinie. Debiutowała w 1962 w Szczecinie w klubie studenckim "Pinokio". W 1962 wystąpiła na II MFP w Sopocie a 1963 FPP w Opolu. Od 1963 nagrywa też płyty. W latach 60 XX w. występowała m.in. w paryskiej "Olimpii" oraz w Szwajcarii, Jugosławii... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Karin Stanek I Czerwono-Czarni — PLATYNOWA KOLEKCJA Rena Rolska — Platynowa kolekcja Anna Jantar — Wielka Dama CD2. Słoneczna Karin Stanek — Jedziemy Autostopem (Złota Kolekcja)

komentarze do Helena Majdaniec