Hurts

Hurts — brytyjski duet popowy założony w 2009 roku w Manchesterze. W skład zespołu wchodzą wokalista Theo Hutchcraft, oraz Adam Anderson — gitarzysta i pianista. Artyści wielokrotnie podkreślali, że inspiracje czerpią z takich zespołów jak Depeche Mode, Righteous Brothers, Prince, Pet Shop Boys, oraz New Order.

Hurts wydał debiutancki album zatytułowany „Happiness” w 2010 roku. Płyta okazała się wielkim sukcesem otrzymując status platyny. W Polsce znajdowała się w czołówce najlepiej sprzedających się albumów. Ponadto zespół zajął czwarte miejsce na liście piętnastu najlepszych wykonawców w podsumowaniu BBC Sound of 2010. Hurts łączy dwa rodzaje popu, pierwszy z początku lat 80-tych, oraz ten nowoczesny z XXI wieku. Zespół duże czerpie z włoskiej odmiany wolnego disco. Wszystkie eksperymenty, oraz inspiracje tworzą harmonijną całość, która tworzy cieszący się ogromną popularnością, oryginalny pop.

Wikipedia*:
It Hurts Me Too – blues zaaranżowany przez Boba Dylana, nagrany przez niego w marcu 1970 r. i wydany na albumie Self Portrait w czerwcu 1970 r. Czasami – przy bardziej zmienionym tekście – blues ten nosi tytuł "When Things Go Wrong" lub "When Things Go Wrong with My Baby". - Historia i charakter utworu - Utwór ten został nagrany na siódmej sesji do albumu, która odbyła się 5 marca 1970 r. Plonem tej sesji były także: "Alberta # 1", "Alberta # 2", "Gotta Travel On", "The Boxer", "Belle Isle", "Little Sadie", "Copper Kettle", "Annie's Gonna Sing Her Song" i "If Not for You". Na sesji dwunastej... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Hurts — Happiness Deluxe Hurts — Exile Hurts — Happiness Hurts — Wonderful Life

komentarze do Hurts