Irena Santor

Radio Irena Santor, grające piosenki Irena Santor oraz podobnych Stenia Kozłowska, Kalina Jędrusik, Waldemar Kazanecki, Ludmiła Jakubczak, Michał Hochman, Maryla Rodowicz I Stan Borys, Majka Jeżowska, Chór Czejanda, Orkiestra Pd. Stefana Rachonia, Hanka Ordonówna.

Wikipedia*:
Irena Santor, z domu Wiśniewska (ur. 9 grudnia 1934 w Papowie Biskupim) – polska piosenkarka śpiewająca mezzosopranem. W latach 1951–1959 była solistką zespołu Mazowsze. Jest laureatką międzynarodowych festiwali piosenkarskich oraz wykonawczynią wielu utworów, które stały się przebojami (np. Tych lat nie odda nikt, Powrócisz tu, Już nie ma dzikich plaż, Walc Embarras). - Początki - Urodziła się w Papowie Biskupim w 1934, ale już w następnym roku jej rodzice przenieśli się do Solca Kujawskiego. W 1948 wraz z matką zamieszkała w Polanicy-Zdroju. Uczęszczała do Gimnazjum Zdobienia Szkła, a później... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Irena Santor — KOLORY MOJEJ WARSZAWY Irena Santor — ZAPAMIETAJ, ŻE TO JA Irena Santor —  Irena Santor — JESZCZE

komentarze do Irena Santor