Kazik

 Kazik — LOS SIE MUSI ODMIENIC Kazik — SILNY KAZIK POD WEZWANIEM Kazik — PŁYTA Kazik — GAJCY

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Kazik" online

Jesteś fanem polskiego rocka? Lubisz mocne brzmienie i równie mocne teksty? W Tubie.FM znajdziesz to, czego szukasz. Mamy dla Ciebie artystę nietuzinkowego. Włącz naszego radio internetowe i posłuchaj, o czym śpiewa Kazik w swoich największych hitach.

Biografia Kazimierza Piotra Staszewskiego, rozpoczyna się 12 marca 1963 roku w Warszawie. Kazik to człowiek wielu talentów - muzyk, autor tekstów, aranżer, saksofonista oraz wokalista. Jest współzałożycielem i członkiem zespołu Kult, KNŻ i El Doopa. Prowadzi również solową karierę. Na polskiej scenie muzycznej występuje od 1979 roku. Wówczas zadebiutował wraz z zespołem Poland, z którym nagrał takie piosenki jak „Młodzi Warszawiacy” i „Wojny”. Od tamtej pory artysta preferuje muzykę z gatunku rock, punk, rap, yass oraz rapcore. Pierwszy solowy album Staszewskiego, zatytułowany „Spalam się”, ujrzał światło dzienne w 1991 roku. To właśnie z tej płyty pochodzą takie piosenki jak „Jeszcze Polska”, „Piosenka trepa” czy tytułowa „Spalam się”.

Kazik od początku swojej kariery, wydał już kilkanaście albumów zarówno solowych, jak i tych z innymi zespołami. Jego najbardziej znane piosenki, to bez wątpienia „Dziewczyny”, „12 groszy”, „100 000 000” oraz „Łysy jedzie do Moskwy”. Dodatkowo z zespołem Kult nagrał takie piosenki jak „Czarne słońca” i „Gdy nie ma dzieci”, które niejednokrotnie mogliśmy usłyszeć w różnych rozgłośniach radiowych. Warstwę tekstualną wykonywanych przez artystę utworów cechuje prostota formy, której bardzo często towarzyszy głębszy przekaz. W niektórych z nich muzyk nawiązuje do ważnych wydarzeń historycznych oraz znanych osobowości. Przykładem mogą być wcześniej już wymienione piosenki zatytułowane „100 000 000” oraz „Łysy jedzie do Moskwy”. Pierwsza odnosi się do obietnic przedwyborczych Lecha Wałęsy, druga zaś do wyjazdu ówczesnego premiera Józefa Oleksego do Moskwy.

Mimo prawie 40 lat na scenie, biografia Staszewskiego w dalszym ciągu jest aktualizowana. Kazik wciąż tworzy i – co ważne dla jego fanów – często koncertuje. Tymczasem w Tubie.FM znajdziesz wszystkie najlepsze płyty i znane piosenki tego artysty. Długie godziny z rockowym brzmieniem gwarantowane. Włącz nasze radio internetowe i rozkoszuj się najlepszą muzyką.

 • Podobne
 • Informacje
 • Teledyski
 • Więcej »

 • Na pierwszy rzut oka muzyka i polityka to dwa różne światy, które dzieli przepaść. Taki punkt widzenia to tylko pozory. Ostatnio jeden z muzyków, Kazik Staszewski jest krytykowany przez niektórych za swoje słowa na temat mediów oraz obecnie rządzących polityków. "Nie czytam gazet i nie oglądam telewizji. Nie opiewam sukcesów dobrej zmiany, ale nie widzę by pozycja Polski, by sytuacja tutaj była dużo gorsza niż za poprzedniej władzy" - mówi artysta w jednym z ostatnich wywiadów. Czy zabranie głosu w kwestii obecnej sytuacji politycznej to obowiązek?! A może niestosowne zachowanie ze strony muzyków, którzy według niektórych nie powinni się mieszać do świata polityki?!

Artyści nie od dziś angażują się w życie polityczne. W piosenkach z kontekstem politycznym bywało różnie... Czasami rządzący byli wychwalani pod niebiosa za swoje działania, a niekiedy zalewani falą krytyki za złe decyzje lub tak po prostu, wyśmiewani za zwykłą głupotę. Sprawdź, co dzieje się, kiedy dźwięki wkraczają na scenę polityczną!

  Kazik, Maciej Maleńczuk, U2 oraz inni - artyści kontra politycy. Sprawdź, jak zamknąć opinie w dźwiękach!

  Na pierwszy rzut oka muzyka i polityka to dwa różne światy, które dzieli przepaść. Taki punkt widzenia to tylko pozory. Ostatnio jeden z muzyków, Kazik Staszewski jest krytykowany przez niektórych za swoje słowa na temat mediów oraz obecnie rządzących polityków. "Nie czytam gazet i nie oglądam telewizji. Nie opiewam sukcesów dobrej zmiany, ale nie widzę by pozycja Polski, by sytuacja tutaj była dużo gorsza niż za poprzedniej władzy" - mówi artysta w jednym z ostatnich wywiadów. Czy zabranie głosu w kwestii obecnej sytuacji politycznej to obowiązek?! A może niestosowne zachowanie ze strony muzyków, którzy według niektórych nie powinni się mieszać do świata polityki?! Artyści nie od dziś angażują się w życie polityczne. W piosenkach z kontekstem politycznym bywało różnie... Czasami rządzący byli wychwalani pod niebiosa za swoje działania, a niekiedy zalewani falą krytyki za złe decyzje lub tak po prostu, wyśmiewani za zwykłą głupotę. Sprawdź, co dzieje się, kiedy dźwięki wkraczają na scenę polityczną!

 • J. Zdunek+Kazik+Marienburg+Goście - WOJNY
  Kazik & Kwartet ProForma Rybi Puzon [2017-05-12] Tarnów
  Malcziki - (Kazik & Yugoton)
  Kazik Staszewski: Idę tam gdzie idę - fragment spotkania cz.2
  Latajacy Holender - Kazik Staszewski - 22.03.2012 Poznań Scena na Piętrze
  Kazik Staszewski w Pabianicach
  Gymkhana GP 2016 - Wrocław - KAZIK #71 - GP8
  Kazik Na Żywo - Celina, klub Kwadrat 19.01.2013
  Farming Simulator 2015 #67 Żniwa z Claasą :) Kazik & Miki& Ekipa :D
  Stasio, Kazik & El Dupa - Kaziu dwa (improwizacja remiks) z el dupa
  ; DALEKA DROGA DO CIEBIE ; - MONTAŻ KRYSTYNA I KAZIK
  Kazik Na Żywo - Plamy Na Słońcu (2012.02.18 - Od Nowa, Toruń)
  Dj Kazik Pb
  Artiste Sculpteur Kazik Gasior
  Misty Cavern by James Kazik
  Remember Me (from Coco) (arr. James Kazik, Grade 2-3 #04492284)
  Składanka S.P. - KAZIK - Krotex [OFFICIAL AUDIO]
  Wódka - Kazik Staszewski - 22.03.2012 Poznań Scena na Piętrze
  Kazik - Wampir z Bytomia
  Kazik & Kwartet ProForma - Live. Rybi puzon (2017)
  ; Z OKAZJI DNIA MATKI ; - DAMIAN HOLECKI, MONTAŻ KRYSTYNA I KAZIK
  ; SZUKAJMY PIĘKNYCH CHWIL ; - MONTAŻ KRYSTYNA I KAZIK
  Kazik & Kwartet ProForma - Live. Krzesło łaski. The Mercy Seat (2017)
  ; CZEMU , CZEMU ; - IMPRESS , MONTAŻ KRYSTYNA I KAZIK
  Kazik & KwartetProForma - Oddalenie
  Kazik w pracy 2 , Przedszkolanka :)
  KESİŞEN KAZIK ANİMASYON
  ; LA PIU BELLA DEL MONDO ; - MONTAŻ KRYSTYNA I KAZIK
  Automne - Kazik Gasior
  O.S.T.R. Kazik Stodoła Życie Po Śmierci Stodoła 10.03.2016 Warszawa
  "Mini-Overture" - James Kazik
  WoWaKin + Kazik Nitkiewicz
  Kazik Rafał - Strzał (prod. Life & Death)
  ; DLACZEGO TO TAK ; - MONTAŻ KRYSTYNA I KAZIK
  Kazik z bananem :)
  Alicia Keys- If I ain't got You || Kazik Choreo
  Kazik & Kwartet ProForma - Kalifat |2015-12-18|
  ; HISZPAŃSKIE TANGO ; - MONTAŻ KRYSTYNA I KAZIK
  3 majówka 2011 Wrocław 02.05.2011 KNŻ KAZIK NA ŻYWO part 35
  Malbork: Kazik na urodzinach Janusz Zdunek+Marienburg – 19.09.2015
  Kazik & Kwartet ProForma - Prawie tak jak blues (2018)
  DJ Kazik # Klub Opera By Night [Częstochowa] (17.02.18) - www.seciki.pl
  ; GDZIE JESTEŚ GDZIE ; - IRENEUSZ LAMENT , MONTAŻ KRYSTYNA I KAZIK
  Ali Kazik - Introduction
  Kulturalne Puzzle 18 04 2013 Kazik
  Kazik !!!
  Custom&Kameleon StreetRox project by Kazik (part 2)
  kazik plonka HOTS
  Kazik & Kwartet ProForma - Pieśń o Kanonierach [Wrocław - Stary Klasztor 8.02.2015]
  Joujouka- hibiki(mixer-korektor test Kazik)

Komentarze