Lobo

Lobo naprawdę nazywa się Roland Kent Lavoie i urodził się 31 lipca 1943 roku w Tallahassee na Florydzie, USA. To wokalista i twórca piosenek, który największy sukces odniósł na początku lat 70. ubiegłego wieku.

Początkowo Lobo współpracował z wieloma zespołami m.in. ”The Rumors”, ”Sugar Beats”, ”The Legends”. W 1971 roku Lobo podpisał kontrakt płytowy z Big Tree i przyjął pseudonim artystyczny, który po hiszpańsku oznacza „wilk”. Pierwszy singiel Lobo zatytułowany ”Me And You And Your Dog Names Boo”, trafił na 5 miejsce amerykańskiej listy przebojów. Ten sukces zapoczątkował całą serię udanych singli wokalisty. Stał się jednak jedynym brytyjskim przebojem Lob, plasując się na 4 miejscu w zestawieniach. Rok później, w 1972 roku, artysta trafił po raz ostatni do Top 10 amerykańskich notowań, nagrywając utwór ”I'd Love You To Want Me” oraz ”Don't Expect Me Be Your Friend”.

W 1979 roku Lobo nagrał dla nowej wytwórni singiel ”Where Were You When I Was Falling In Love”, który trafił na 23. miejsce notowań. Pod koniec lat 70. wokalista zakończył karierę nagraniową.

Wikipedia*:
Bogdan Ionuț Lobonț (ur. 18 stycznia 1978 roku w Hunedoarze), rumuński piłkarz, występujący na pozycji bramkarza. - Kariera klubowa - Jest wychowankiem klubu Corvinul Hunedoara. W pierwszej drużynie tego zespołu w Divizii A występował jeszcze przed ukończeniem dwudziestego roku życia. W 1997 roku młodym zawodnikiem zainteresowali się działacze Rapidu Bukareszt, a ten dwa lata później pomógł zespołowi odzyskać po trzydziestodwuletniej przerwie tytuł mistrza kraju. W ciągu niespełna trzech sezonów, Lobonța zabrakło tylko w czterech meczach ligowych. Udane występy w lidze rumuńskiej, zaowocowały... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Leo Sayer — ENDLESS FLIGHT Gilbert O'sullivan — GREATEST HITS B.J. Thomas — EVERYBODY'S OUT OF TOWN Leo Sayer — ENDLESS FLIGHT

komentarze do Lobo