Maria Sadowska

Maria Sadowska to polska scenarzystka, reżyser oraz piosenkarka wykonująca muzykę jazz, pop, funk i elektroniczną. Otrzymała muzyczne wykształcenie. Gra na fortepianie.

Swój pierwszy album, zatytułowany Jutro, wydała już w 1995 roku. Medialny sukces przyszedł dużo później. W 2013 Sadowska stworzyła tekst do utworu Zaćmienie, wykonywanego przez Sylwię Grzeszczak. W tym samym roku wystąpiła wraz z Edytą Górniak i Markiem Piekarczykiem, prezentując utwór Tysiące głosów, reklamujący III edycję programu The Voice of Poland.

Jesienią artystką została jurorem w reklamowanym wcześniej programie, a co za tym idzie, wydana rok później płyta, Jazz na ulicach, pokryła się złotem. W lipcu Sadowska zrezygnowała z występów w The Voice of Poland, ponieważ nie była w stanie pogodzić pełnienia funkcji jurora z promowaniem ostatniego albumu.

Wikipedia*:
Maria Sadowska (ur. 27 czerwca 1976 w Warszawie) – polska scenarzystka i reżyser, piosenkarka wykonująca muzykę jazz, pop, funk i elektroniczną; członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. - Życiorys - Maria Sadowska jest córką Krzysztofa Sadowskiego i Liliany Urbańskiej. Z wykształcenia muzyk (Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie) i reżyser (Akademia Filmu i Telewizji w Warszawie oraz PWSFTviT). Ma na koncie 9 solowych płyt, m.in. Tribute To Komeda (złota płyta) i w pełni autorską Spis treści. Jej etiuda fabularna pt. Skrzydła pokazywana była na wielu międzynarodowych festiwalach... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Maria Sadowska — Tribute To Komeda Maria Sadowska — Kaczmarski & Jazz Maria Sadowska — Marysia Maria Sadowska — Jazz na ulicach

komentarze do Maria Sadowska