Mariah Carey

Mariah Carey to amerykańska piosenkarka popowa z pięciooktawowym głosem, urodziła się 27 marca 1970 roku w Huntington na wyspie Long Island w stanie Nowy Jork. Mariah posiada muzyczne korzenie, dzięki matce — Patricii Hickey — będąca śpiewaczką operową.

Mariah Carey zadebiutowała w 1990 roku wydając płytę „Mariah Carey”. Do 2005 roku piosenkarka wydała dziesięć albumów, które zawierały liczne piosenki stające się wielkimi hitami. Do najpopularniejszych piosenek artystki należą: „Without You”, „We Belong Together”, „I Want To Know What Love Is”, „Heartbreaker” oraz świąteczny hit „All I Want For Christmas Is You”.

Mariah Carey zdobyła w całej swej karierze wiele nagród, otrzymała m.in.: nagrody Grammy, American Music Award, nagrody Billboardu, MTV Music Video Award. W sumie piosenkarka ma na swoim koncie 18 hitów będące na pierwszym miejscu listy Billboardu, sprzedała ponad 200 mln płyt na całym świecie i jest laureatką tytułu „Gwiazda milenium”.

Wikipedia*:
Muzyka bożonarodzeniowa – muzyka związana tematyką ze świętami Bożego Narodzenia i zimą. - Historia - - Początki - Najstarsze pieśni, litanie i hymny były po łacinie i były one przeznaczone do stosowania w liturgii kościelnej, a nie wykonywane jako piosenki popularne. - Czasy późniejsze - Podczas istnienia republiki Anglii, za panowania Olivera Cromwell'a, the Parlament Kadłubowy wydał zakaz wykonywania kolęd i uznał je jako pogańskie i grzeszne. W maju 1660, Karol II przywrócił Stuartów na tron, dzięki czemu ludzie w Anglii po raz pierwszy po przerwie mogli publicznie śpiewać kolędy, w ramach... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Mariah Carey — Emotions Mariah Carey — MERRY CHRISTMAS Mariah Carey — E=MC2 Mariah Carey — Me. I Am Mariah…The Elusive Chanteuse

komentarze do Mariah Carey