Myslovitz i podobni artyści

 Myslovitz — HAPPINESS IS EASY Myslovitz — MYSLOVITZ Myslovitz — MŁODE WILKI 1/2 [SOUNDTRACK] Myslovitz — THE BEST OF MYSLOVITZ

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Myslovitz i podobni artyści" online

Myslovitz to jeden z popularniejszych zespołów rockowych. Powstali w 1992 roku w Mysłowicach, a założycielami są: Artur Rojek, Wojciech Powaga, oraz braciaJacek i Wojciech Kuderscy. W 1996 r. dołączył do zespołu gitarzysta i klawiszowiec Przemysław Myszor. Od 2012 roku, po odejściu Rojka, głównej twarzy zespołu, nowym wokalistą został Michał Kowalonek.

Historia zespołu Myslovitz

Grupa powstała w 1992 roku i bardzo szybko zyskała na popularności. Ich pierwszy koncert odbył się w studenckim klubie „Olimp”. Zajęcie drugiego miejsca w konkursie „Garaż” umożliwiło im nagranie własnego albumu w profesjonalnym studiu. Album Myslovitz został okrzyknięty odkryciem roku i doceniony przez wielu dziennikarzy muzycznych. W 1996 roku wydali swój drugi album, z jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów „Peggy Brown”. W 1998 r. wyruszyli w swoje pierwsze międzynarodowe tournée, goszcząc w Szwecji, Niemczech czy Stanach Zjednoczonych. W 1999 r. nagrali płytę „Miłość w oczach popkultury”, która w obecnej chwili posiada status „podwójnej platyny”. To właśnie na niej znajduje się największy hit zespołu „Długość dźwięku samotności”. Do 2012 roku wydali jeszcze pięć albumów, komponując w wolnych chwilach muzykę do filmów lub biorąc udział w innych projektach muzycznych. W 2012 roku, zespół podniósł się po stracie Artura Rojka, nadal koncertując i nagrywając kolejne płyty. Rok później (2013) Myslovitz wydał kolejną płytę, już z nowym wokalistą – Michałem Kowalonkiem.

Myslovitz I Mysłowice

Myslovitz kultywuje tradycję, nadając nazwę zespołowi od nazwy miejscowości, z której pochodzą. Sytuacja była o tyle ciekawa, że w ruinach domów rodzinnego miasteczka, znaleźli piec kaflowy z niemieckim napisem „Myslovitz”. Dzięki ich działalności i zachęcaniu młodych artystów do działania, obecnie Mysłowice są żywą sceną dla wszystkich grających rocka alternatywnego. Miasto nie posiadało odpowiednich funduszy, żeby wesprzeć Rojka, w tworzeniu jego festiwalu w związku z czym, zmuszony był przenieść swój OFF Festival do Katowic. Co za tym idzie, scena muzyki alternatywnej w Mysłowicach już nie działa tak prężnie.

DYSKOGRAFIA

Albumy studyjne:

Myslovitz (1995)

Sun Machine (1996)

Z rozmyślań przy śniadaniu (1997)

Miłość w czasach popkultury (1999)

Korova Milky Bar (2002)

Korova milky Bar – wersja anglojęzyczna (2003)

Skalary, mieczyki, neonki (2004)

Happiness is easy (2006)

Nieważne jak wysoko jesteśmy… (2011)

1.577 (2013)

 • Podobne
 • Teledyski
 • Więcej »

 • nowOsiecka 2017
  Maria Peszek - OPHELIA (Official Video)
  Why I left America for POLAND? (feat. Blu Mantic) [Kult America]
  Why I left Denmark for POLAND? (feat. Czesław Śpiewa) [Kult America]
  Hurt - Statek kosmiczny Miłość (Official Video)
  Celebrating The Polish Constitution [Kult America]
  Joanna Smajdor - Schylona
  Michał Figurski - Czas Na Wege - Rozmówki
  spot - Andrzej Piaseczny "Kalejdoskop" / 27.02 / Rzeszów
  Projekt Equestria feat. Lolmileena - Droga do marzeń (prod. BeatMan Productions)
  Suchar Show - extra
  Fotografia A.Tylka: Projekty 2013

Komentarze