Natalia Oreiro

Natalia Oreiro, a dokładniej Natalia Marisa Oreiro Iglesias. To urugwajska piosenkarka i aktorka, która urodziła się19 maja 1977 roku w Montevideo, w Urugwaju. Piosenkarka reprezentuje gatunek muzyczny latin pop.

Natalia Oreiro swój debiut wokalny przeżyła w 1998 roku, kiedy wspólnie z Chorem Kennedym i ponad 120 artystami nagrała utwór ”Paths of the Soul”. Niedługo po tym, w 2000 roku, ukazał się debiutancki album artystki zatytułowany po prostu ”Natalia Oreiro”. Krążek promował singiel ”Cambio dolor”, pochodzący ze ścieżki dźwiękowej jednego z seriali, w którym występowała (w Polsce znany jako „Zbuntowany anioł”).

Na początku sierpnia 2001 roku Natalia Oreiro wydała swój drugi longplay - ”Tu Veneno”. Album zdobył nominację do latynoskiej Grammy jako Najlepszy Żeński Album Pop. Album trzykrotnie pokrył się platyną. Rok później światło dzienne ujrzał jej trzeci krążek pt. ”Turmalina”, który zbiegł się w czasie z udziałem aktorki w kolejnym serialu. Natalia Oreiro w 2011 roku wydała swój 14 singiel, zatytułowany ”Cristal”, niestety nie zdobył on tak wielkiej popularności jak poprzednie wydawnictwa.

 Natalia Oreiro — NATALIA OREIRO

komentarze do Natalia Oreiro