Natalia Oreiro

Natalia Oreiro, a dokładniej Natalia Marisa Oreiro Iglesias. To urugwajska piosenkarka i aktorka, która urodziła się19 maja 1977 roku w Montevideo, w Urugwaju. Piosenkarka reprezentuje gatunek muzyczny latin pop.

Natalia Oreiro swój debiut wokalny przeżyła w 1998 roku, kiedy wspólnie z Chorem Kennedym i ponad 120 artystami nagrała utwór ”Paths of the Soul”. Niedługo po tym, w 2000 roku, ukazał się debiutancki album artystki zatytułowany po prostu ”Natalia Oreiro”. Krążek promował singiel ”Cambio dolor”, pochodzący ze ścieżki dźwiękowej jednego z seriali, w którym występowała (w Polsce znany jako „Zbuntowany anioł”).

Na początku sierpnia 2001 roku Natalia Oreiro wydała swój drugi longplay - ”Tu Veneno”. Album zdobył nominację do latynoskiej Grammy jako Najlepszy Żeński Album Pop. Album trzykrotnie pokrył się platyną. Rok później światło dzienne ujrzał jej trzeci krążek pt. ”Turmalina”, który zbiegł się w czasie z udziałem aktorki w kolejnym serialu. Natalia Oreiro w 2011 roku wydała swój 14 singiel, zatytułowany ”Cristal”, niestety nie zdobył on tak wielkiej popularności jak poprzednie wydawnictwa.

Wikipedia*:
Natalia Oreiro, właśc. Natalia Marisa Oreiro Iglesias Poggio Bourié (ur. 19 maja 1977 w Montevideo) – urugwajska aktorka i piosenkarka. Zamężna z Ricardo Mollo (od 31 grudnia 2001). Córka Mabel i Carlosa Oreiro. Ma siostrę Adrianę. Natalia Oreiro sprzedała na całym świecie ponad 7 mln egzemplarzy swoich płyt. 14 lipca 2011 poinformowała na swojej oficjalnej stronie, że spodziewa się dziecka. Jej syn, Merlín Mollo Oreiro przyszedł na świat 26 stycznia 2012. - Kariera - - Początki - Mając 8 lat zaczęła pobierać lekcje aktorstwa. Między 12. a 16. rokiem życia wystąpiła w ok. 30 reklamach, zachwalając... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Natalia Oreiro — Tu Veneno

komentarze do Natalia Oreiro