O.S.T.R. i podobni artyści

 O.S.T.R. — Tabasko O.S.T.R. — O.C.B. O.S.T.R. — 7 O.S.T.R. — Jazz, dwa, trzy

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "O.S.T.R. i podobni artyści" online

Raper O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej wpływowych postaci na polskiej scenie hip hopowej. Jest to artysta wszechstronny: tekściarz, raper, producent muzyczny, a także skrzypek. Zaangażowanie w multiinstrumentalizm oraz w jak największe kręgi muzyczne, które można wykorzystać da się rozpoznać w całej jego twórczości. Poza tym, jest to taki artysta sceny hip hopowej, który w swoich tekstach przemyca sporo prawd uniwersalnych, wraz z nawiązaniem do bieżącej sytuacji panującej w kraju i na świecie. O.S.T.R.wydaje swoje albumy cyklicznie, współpracując przy tym z wieloma utalentowanymi muzykami. Każda jego kolejna płyta to swego rodzaju opowieść, pozwalająca wiernym fanom na odkrycie czegoś nowego w muzyce.

Dokonania O.S.T.R.ego

To wszystko, można odkryć, słuchając kanału tematycznego w tuba.fm. Poszczególne utwory, te mniej, jak i te bardziej znane zostaną przedstawione wraz z kontekstem, przez co fanom, ale też i nowym słuchaczom będzie lepiej zrozumieć o co raperowi chodziło. O.S.T.R. ma na swoim koncie mnóstwo kawałków, wśród których najbardziej popularne to: „O.C.B.”, „Jazz, dwa, trzy”, „Mówiłaś mi”, „Śpij spokojnie”, czy „Kochana Polsko”. Piosenkarz odpowiedzialny był za stworzenie niezwykle ciekawej ścieżki dźwiękowej do filmu „Galerianki”. To dwukrotny laureat Fryderyków, do których został nominowany aż siedem razy. Ostrowski odmówił przyjęcia Superjedynek, gdzie również uzyskał nominację w trakcie Festiwalu w Opolu. Raper ma w dorobku aż 11 płyt, z których wszystkie znajdowały się zawsze na najwyższych listach nowości i list przebojów, co rzadko zdarza się w hip hopie. Najbardziej znane albumy Adama Ostrowskiego to „7”, „HollyŁódź” oraz „Tylko dla dorosłych”.

Bez wątpienia O.S.T.R. to najbardziej utalentowany polski raper, którego wizytówką jest wplatanie standardów jazzowych do utworów hip hopowych. Współpracował z wieloma artystami, z różnych kręgów muzycznych. To sprawia, że jego aranżacje są tak ciekawe i na tak długo zapadają w pamięć. Jest to również współzałożyciel wielu znanych składów muzycznych.

Hip-Hop dla ambitnych

O niewielu polskich artystach ze świata muzyki hip hopowej można powiedzieć, że są niezwykle wpływowi i potrafiący zapaść w pamięć. Hip hop zazwyczaj kojarzył się bardziej z muzyką „rynsztokową”, wulgarną. I chociaż w przekazach Ostrowskiego nie brakuje tego typu odwołań to przede wszystkim o jego muzyce można powiedzieć, że jest to swego rodzaju sztuka. To taka dziedzina muzyczna, która łączy w sobie wiele akcentów i właśnie dzięki temu jest tak bardzo wyjątkowa. Muzyka, jaką reprezentuje O.S.T.R.y to muzyka przeznaczona głównie dla młodych pokoleń, jednak nie da się ukryć, że przyciąga również słuchaczy w wieku starszym. Znajduje się w niej wiele przesłań, a więc nie będzie problemu z tym, żeby każdy wyszukał w niej coś dla siebie. Tak samo pod kątem brzmienia, jak i odgórnego przesłania płynącego ze wszystkich dotychczasowych tekstów łódzkiego rapera.

  • Podobne

Komentarze