Pet Shop Boys

 Pet Shop Boys — RELEASE Pet Shop Boys — Pop Art [CD2] Pet Shop Boys —  Pet Shop Boys — Pop Art [CD1]

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Pet Shop Boys" online

Jedni z najbardziej wpływowych twórców popu i elektroniki. Muzycy, których płyty rozchodzą się w milionach egzemplarzy, a ich biografia obfituje w niezliczone sukcesy. Przed wami legendarny duet Pet Shop Boys! Już dziś włącz się do słuchania! Dzięki internetowej stacji Tuba.FM, poznasz największe hity fenomenalnej brytyjskiej formacji, której piosenki brzmią świeżo nawet dzisiaj!

Biografia Pet Shop Boys rozpoczyna się w 1981 roku, w Londynie, kiedy Neil Tennant (wokal, gitara, instrumenty klawiszowe) oraz Chris Lowe (instrumenty klawiszowe) postanowili założyć kapele. Do ich pierwszego spotkania, doszło przypadkowo w sklepie elektronicznym na Kings Road. Od tamtego momentu, muzycy zaczęli być nierozłączni, a wspólnie opracowywane płyty i brzmienie nabierały kształtu. Pierwotnie zespół miał nosić nazwę West End. Jednak później Panowie postanowili zapożyczyć ją, od swoich wspólnych znajomych, którzy pracowali w jednym ze sklepów zoologicznych.

Pet Shop Boys szybko zaczął zdobywać popularność, głównie dzięki temu, że ich piosenki oparte były na chwytliwych, dyskotekowych rytmach. Płyty „Actually”, „Introspective” czy „Very”, okrzyknięto międzynarodowymi bestsellerami, a wśród hitów tej formacji, należy wymienić chociażby kawałki „West End Girls”„It's A Sin” czy "Always On My Mind". Ale biografia Pet Shop Boys, to nie tylko sama muzyka. Są Oni, także mistrzami autopromocji. Panowie znani są, ze swojego wciąż zmieniającego się imidżu, nieszablonowych i ekstrawaganckich zachowań scenicznych oraz wciąż zmieniającej się, bardzo dynamicznej stylistyki. Ich płyty inspirowane są muzyką dyskotekową i bardzo modnym w latach 80' post punkiem. Ale duet sam przyznaje, że wpływ na piosenki mieli, również wykonawcy sprzed wielu dekad. Tennant i Lowe udzielają się też jako duet producencki. Na swoim koncie, mają współpracę z takimi sławami, jak Liza Minelli, Tina Turner, Madonna, Dusty Springfield, David Bowie, Kylie Minogue czy Robbie Williams. Zespół wydał do tej pory 13 studyjnych albumów, a ich muzyczna biografia zamyka się na krążku „Super”, który swoją premierę miał w 2016 roku.

Włącz radio Tuba.FM i słuchaj zespołu, którego piosenki wymykają się jednoznacznym kategoryzacjom. Zagłęb się, wraz z Pet Shop Boys, w najlepsze synth popowe brzmienia, tworzone już od ponad 30 lat!

  • Podobne
  • Informacje
  • Fani

Komentarze