Reamonn

Reamonn to niemiecki zespół rockowy założony w 1997 roku. Członkowie znaleźli się poprzez ogłoszenie zawarte w jednej z gazet, które umieścił lider grupy. W skład wchodzą: Rea Garvey odpowiedzialny za śpiew, Uwe Bossert i Philipp Rauenbusch grający na gitarze, perkusista Mike Gommeringer oraz Sebastian Padotzke grający na keyboardzie, saksofonie i flecie. Ich oryginalne pomysły na muzykę oraz teledyski szybko zdobyły uznanie fanów.

Reamonn w niewyobrażalnie szybkim tempie zdobywało miano złotych płyt. Zaraz po wydaniu kolejnych albumów zespół miał pomysły na nową płytę. Popularność zdobyli nie tylko w Niemczech, ale również w całej Europie i za oceanem. Do ich największych utworów zaliczane są: „Supergirl, „Star”, „Weep” oraz „Promise”.

Reamonn zdobył popularność na całym świecie. Kilkakrotnie odbywali olbrzymie tournée, grając koncerty w różnych miejscach. Zawitali także w Polsce, gdzie ich występ spotkał się z wielkim uznaniem. Grupa muzyczna porusza w swoich piosenkach ważne kwestie dotyczące życia codziennego bądź przestępstw. Za swoją pracę byli wielokrotnie wynagradzani.

Wikipedia*:
Reamonn – niemiecki zespół rockowy. Zespół powstał w 1997 po tym, jak czterech muzyków odpowiedziało na ogłoszenie w gazecie ("Irlandzki muzyk szuka zespołu") napisane przez lidera zespołu. Wraz ze swoim pierwszym albumem Tuesday i pierwszym singlem "Supergirl" zdobyli popularność w ojczystych Niemczech i na całym świecie. Wystąpili w niemieckim filmie Mondscheintarif, nakręconym na podstawie bestsellerowej powieści Ildikó von Kürthy. - Dyskografia - - Albumy - 2010 Eleven 2008 Reamonn 2007 Wish – Live 2006 Wish – Extended Edition 2006 Wish 2004 Raise your Hands Live Album – Limited Edition... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Reamonn — wish (Extended Edt.) Reamonn — WISH Reamonn — WISH Reamonn — Beautiful Sky - Winter Edition (disc 2)

komentarze do Reamonn