Smolik i podobni artyści

 Smolik — SMOLIK 2 Smolik — Smolik 3 Smolik — music4boys & gays Smolik —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Smolik i podobni artyści" online

Andrzej Smolik urodził się 10 lutego 1970 roku w Świnoujściu. To polski muzyk, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista.

Smolik zaczynał karierę jako klawiszowiec w zespole Wilki w 1993 roku, z którym występował do rozpadu w 1994 roku. W 2001 roku, po długich kilkuletnich namowach muzyk zdecydował się na wydanie pierwszego, autorskiego albumu. Krążek ”Smolik” to muzyka klubowa z ludzkim obliczem, bez cienia kontestacji, za to pełna relaksujących dźwięków. Wiosną 2002 roku ogłoszono, że zespół Wilki reaktywuje się i nagrywa nową płytę. W nagraniach wziął udział także Smolik. Dzięki płycie ”4”, Wilki podbiły listy przebojów, stając się najpopularniejszym zespołem roku 2002. Kolejnym projektem, w którym wziął udział Smolik była produkcja płyty Krzysztofa Krawczyka zatytułowana ”...bo marzę i śnię”.

W 2003 roku Smolik kończył prace nad swoim drugim, autorskim albumem. Artysta przygotował 12 premierowych kompozycji zaliczanych „nowego brzmienia”, zawarte na albumie ”Smolik 2”. Singlem promującym album jest piosenka ”Who Told You?” śpiewana przez Mikę. Kolejny, autorski album Smolik wydał w 2006 roku - ”Smolik 3”. Podobnie jak przy wcześniejszych płytach, muzyk i tym razem zaprosił wybitnych gości do współpracy, między innymi Novikę, Artura Rojka, Maćka Cieślaka i Mikę Urbaniak.

 • Podobne
 • Teledyski
 • Więcej »

 • Kortez - "Stare drzewa" (z filmu "Kamerdyner")
  Maria Peszek - OPHELIA (Official Video)
  TACONAFIDE - Visa feat. KęKę
  Joanna Smajdor FAMA 2012 Ta noc do innych jest nie podobna
  "I Wanna Dance With Somebody" - Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective
  nowOsiecka 2017
  Joanna Smajdor & Big Band AM Katowice - "You give me something"
  Nie widzę Cię - Wniebowzięci Koncertowo
  Joanna Smajdor & Piotr Matusik - The Scientist (Coldplay)
  Joanna Smajdor - Schylona
  Joanna Smajdor - I can only be me (Stevie Wonder)
  Michał FOX Krół @ SomePlace Else
  Kasia i Asia

Komentarze