Stare Dobre Małżeństwo

Stare Dobre Małżeństwo- polska grupa muzyczna wykonująca poezję śpiewaną, znani po prostu pod skrótem SDM.

Pomysł na zespół powstał w 1984 roku i został założony przez Andrzeja Sidorowicza i Krzysztofa Myszkowskiego, którzy stworzyli duet wokalno-gitarowy. Przygoda zespołu rozpoczęła się od występów w wielu konkursach muzycznych, a zwłaszcza w krakowskim Konkursie Piosenki Studenckiej.

Przez lata przez grupę przewinęło się wielu członków: wokalistów, basistów, gitarzystów. Wydali 18 albumów studyjnych. Ich piosenki to przede wszystkim kompozycje do utworów takich poetów jak Bolesław Leśmian, Edward Stachura, Adam Ziemianin czy Jan Rybowicz. Muzykę w Starym Dobrym Małżeństwie komponuje przede wszystkim Krzysztof Myszkowski. Ostatnią płytę wydali w 2013 roku, album zatytułowano ”Mówi mądrość”.

Wikipedia*:
Stare Dobre Małżeństwo (SDM) – polska grupa muzyczna wykonująca poezję śpiewaną. Autorzy wierszy śpiewanych przez Stare Dobre Małżeństwo: Edward Stachura, Adam Ziemianin, Józef Baran, Bolesław Leśmian, Jan Rybowicz, Bogdan Loebl. Muzykę do większości piosenek skomponował Krzysztof Myszkowski. - Historia - Grupa wykształciła się z męskiego duetu wokalno-gitarowego, tworzącego w początkach lat 80. XX wieku, w skład którego wchodzili: Krzysztof Myszkowski i Andrzej Sidorowicz, wówczas licealiści. Jednak prawdziwa historia zaczęła się w roku 1984, kiedy duet wziął udział w eliminacjach do Festiwalu... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Stare Dobre Małżeństwo — Pod wielkim dachem nieba Stare Dobre Małżeństwo — Niebieska tancbuda Stare Dobre Małżeństwo — Makatki Stare Dobre Małżeństwo — Dla wszystkich starczy miejsca

komentarze do Stare Dobre Małżeństwo