Stasiek Wielanek

Radio Stasiek Wielanek, grające piosenki Stasiek Wielanek oraz podobnych Mieczysław Fogg, Szwagierkolaska, Kapela Czerniakowska, Stanisław Grzesiuk, Orkiestra Z Chmielnej, Zbigniew Kurtycz, Jarema Stępowski, Lech Stawski, Mieczysław Wojnicki.

Wikipedia*:
Stanisław Wielanek (ur. 13 listopada 1949 w Warszawie) - polski wokalista, instrumentalista, zbieracz folkloru miejskiego. Wychował się na warszawskim Czerniakowie, gdzie zaczynał swoją karierę muzyczną. W 1970 założył Kapelę Czerniakowską. Nie mogąc pogodzić się z linią artystyczną odszedł z niej w roku 1982. W 1984 założył Kapelę Warszawską, z którą dokonał wielu nagrań. Wydał książkę Szlagiery starej Warszawy - śpiewnik andrusowski (1994). W 1996 roku razem z Arturem Rogalewskim znanym jako Apasz stworzyli stowarzyszenie przyjaciół warszawskiej Pragi. Obecnie okazyjnie nagrywa i śpiewa w duecie... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Stasiek Wielanek — Chodź na piwko Stasiek Wielanek —  Stasiek Wielanek — Tylko we Lwowie Stasiek Wielanek — Majówka

komentarze do Stasiek Wielanek