Tadeusz Nalepa

Radio Tadeusz Nalepa, grające piosenki Tadeusz Nalepa oraz podobnych Krzak, Stanisław Soyka, Jacek Spruch, Zbigniew Hołdys, Marek Piekarczyk, Cree, Mira Kubasińska, Krakowska Grupa Bluesowa, Sławek Wierzcholski, Gang Olsena.

Wikipedia*:
Tadeusz Nalepa (ur. 26 sierpnia 1943 w Zgłobniu, zm. 4 marca 2007 w Warszawie) – polski kompozytor, gitarzysta, wokalista, harmonijkarz i autor tekstów. - Życiorys - Ukończył szkołę muzyczną w Rzeszowie w klasach skrzypiec, klarnetu i kontrabasu. Dostał wyróżnienie w kategorii duetów na II "Festiwalu Młodych Talentów" w Szczecinie w roku 1963 wraz z Mirą Kubasińską, jego późniejszą żoną. 9 stycznia 1964 roku pobrali się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wałbrzychu. W 1965 roku założył grupę Blackout. Początkowo wraz z zespołem wykonywał standardy z repertuaru The Beatles i The Rolling Stones a z czasem... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Klan — MROWISKO Klan — MROWISKO Obywatel G.C. — TAK, TAK Sbb — Pop Session 79

komentarze do Tadeusz Nalepa