Toto Cutugno

Radio Toto Cutugno, grające piosenki Toto Cutugno oraz podobnych Smokie, Kaoma, Al Bano & Romina Power, Ricchi E Poveri, Umberto Tozzi, Adriano Celentano, I Santo California, Drupi, Eros Ramazzotti, Joe Dassin.

Wikipedia*:
Salvatore Cutugno (ur. 7 lipca 1943 w Fosdinovo, Włochy) – włoski piosenkarz znany jako Toto Cutugno, kompozytor muzyki pop. Zwycięzca Festiwalu Piosenki Włoskiej w 1980. - Biografia - Kilka miesięcy po narodzinach jego rodzina przeprowadziła się do La Spezii, gdzie ojciec Salvatore musiał uzupełnić służbę wojskową jako marynarz. Już jako dziecko Toto wykazywał duże zainteresowanie muzyką, więc jego ojciec – trębacz, zachęcał syna do ćwiczeń. W wieku dziecięcym dołączył do do miejscowego zespołu muzyki. Grał m.in. na gitarze, perkusji, pianinie i saksofonie. Uczył się także gry na akordeonie... więcej »

*Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania. Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

 Smokie — MIDNIGHT CAFE Joe Dassin —  F.R. David — Words Bad Boys Blue — Back

komentarze do Toto Cutugno