Ulepsz tubę

Pomoc (FAQ)

Logowanie i rejestracja

 • Nowe konto użytkownika Tuby możesz założyć wypełniając formularz na stronie rejestracji. Zamiast pełnej rejestracji możesz też po prostu zalogować się w serwisie swoim kontem Gazeta.pl lub kontem Facebook.
 • Zaloguj się na stronie konto.gazeta.pl za pomocą loginu i hasła, których używasz w serwisie Tuba.FM, a następnie wybierz opcję "Zmiana hasła".
 • Jeżeli logujesz się kontem założonym w serwisie Tuba.FM lub Gazeta.pl, możesz edytować lub usunąć swoje konto na stronie konto.gazeta.pl. Jeżeli chcesz usunąć swój profil użytkownika Tuby bez usuwania konta Gazeta.pl, napisz do nas na .

  Jeżeli logujesz się za pomocą konta Facebook lub Google, wyszukaj i usuń aplikację Tuba.FM z ustawień swojego konta w serwisie Facebook lub Google.

Słuchanie muzyki w Tuba.FM

 • Jeżeli nie możesz uruchomić żadnej stacji, prawdopodobnie jest to związane z ustawieniami twojego komputera, przeglądarki internetowej lub sieci lokalnej.

  Aby wykluczyć najczęstsze przyczyny błędów, zalecamy następujące kroki:
  • sprawdź działanie serwisu w innej przeglądarce (np. Chrome, Firefox lub Opera),
  • wyłącz dodatki i wtyczki blokujące reklamy w przeglądarce - np. AdBlock lub podobny program,
  • zaktualizuj wtyczkę Adobe Flash Player w swojej przeglądarce,
  • wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, usuwając wszystkie pliki tymczasowe oraz pliki cookies (uwaga: operacja może usunąć twoje hasła oraz historię przeglądania)
  • sprawdź ustawienia programów antywirusowych oraz firewall – lub zapytaj o nie administratora twojego komputera lub sieci lokalnej.

  Jeżeli masz problem z odtwarzaniem muzyki na stronie Tuby na swoim telefonie lub tablecie, zainstaluj aplikację mobilną Tuby.
 • Żeby wyłączyć dodatek blokujący reklamy, kliknij w ikonę dodatku w przeglądarce i wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie", „Wyłącz blokowanie” lub "Wyłącz blokowanie tylko na tej stronie". Dodatkowe ustawienia dodatków można znaleźć też w menu przeglądarki, w pozycji Narzędzia > Dodatki (Firefox) lub Menu > Rozszerzenia (Chrome).
 • Kliknij ikonę z napisem „udostępnij” na stronie radia lub ikonę „poleć” w okienku podczas odtwarzania stacji, a następnie wybierz jedną z opcji powiadomienia znajomego.

Tworzenie i edycja własnego radia

 • Swoje własne radio możesz założyć na tej stronie. Po wpisaniu nazwy i opisu radia wybierz jednego lub kilku ulubionych artystów, a następnie zapisz gotowe radio.
 • Swoje radio możesz edytować podczas słuchania – blokując aktualnie odtwarzany utwór lub aktualnie odtwarzanego artystę. Możesz też dodawać nowych artystów do swojego radia, korzystając z przycisku „edytuj radio” – w playerze lub na stronie z listą własnych stacji.

Aplikacje mobilne i telewizyjne Tuby

 • Żeby słuchać muzyki z Tuby na smartfonie lub tablecie, ściągnij aplikację mobilną „Tuba.FM” ze sklepu z aplikacjami na Twoim telefonie. Możesz też wejść z telefonu na stronę Tuby, a następnie kliknąć przycisk „Pobierz aplikację Tuba.FM”.

  Aplikacja mobilna Tuba.FM dostępna jest m.in. na systemach Android, iOS, Windows Phone oraz Windows 8 i 10. Pełną listę aplikacji Tuby znajdziesz na tej stronie.
 • Żeby słuchać muzyki z Tuby na swoim urządzeniu z funkcją Smart TV, należy wyszukać aplikację Tuba.FM w sklepie z aplikacjami, a następnie ją zainstalować na swoim telewizorze lub dekoderze.

  Aplikacje telewizyjne Tuby są dostępne na następujących systemach i urządzeniach: Samsung Smart TV, LG Smart TV, Philips Net TV, Panasonic Viera, Netia Player, Cyfra+, Korbox.

Dostęp Premium

 • Dostęp Premium to usługa płatna, która umożliwia słuchanie stacji radiowych na stronie Tuba.FM bez dodatkowych reklam audio i wideo, emitowanych w trakcie odtwarzania muzyki oraz przed jej rozpoczęciem.

  Jest to nieobowiązkowa alternatywa do darmowego dostępu z reklamami audio i wideo, z którego korzystają wszyscy użytkownicy nie posiadający Premium.

  Uwaga: zakup Premium wyłącza wszystkie reklamy audio i wideo na stronie internetowej, ale nie wyłącza reklam w programie stacji radiowych transmitowanych na żywo.
 • Dostęp Premium można zakupić na tej stronie, po wcześniejszym zalogowaniu się do konta. Jeśli jeszcze nie masz konta w Tubie, możesz je założyć na stronie rejestracji.

  Dostępne opcje zakupu to dostęp Premium na 30, 90, 180 lub 365 dni. Im dłuższy okres, tym niższa jest miesięczna cena usługi. Dostępne metody płatności to szybki przelew internetowy, płatność kartą internetową oraz płatność SMS-em.

  Przy płatności kartą lub przelewem dostęp Premium jest aktywowany automatycznie – od razu po zrealizowanej transakcji. Przy płatności SMS otrzymasz na swój telefon kod umożliwiający aktywację usługi na stronie zakupu.
 • Żeby skorzystać z kodu promocyjnego, musisz zalogować się w serwisie Tuba.FM. Po zalogowaniu się, wejdź na stronę zakupu Premium i kliknij link „Mam kod promocyjny” w górnej części strony.
 • Po prostu zaloguj się na konto, na którym wykupiłeś Premium. To wystarczy, żeby słuchać ulubionej muzyki bez reklam. Jeżeli jeszcze nie posiadasz dostępu Premium, możesz go wykupić na tej stronie.
 • Żeby skorzystać z dostępu Premium na urządzeniu mobilnym, ściągnij i zainstaluj aplikację Tuba.FM na system Android, iOS lub Windows 10, a następnie zaloguj się w aplikacji na konto użytkownika na którym wykupiłeś Premium. Jeżeli jeszcze nie posiadasz dostępu Premium, możesz go wykupić na tej stronie. Uwaga: za pomocą konta z usługą Premium możesz być zalogowany jednocześnie tylko na jednym urządzeniu mobilnym lub komputerze; na pozostałych zostaniesz wylogowany.
 • Zamknij wszystkie okienka przeglądarki w których gra radio Tuby, a następnie włącz ponownie wybrane radio. Jeżeli reklamy nadal się pojawiają, wyloguj się i zaloguj ponownie, a następnie włącz radio.

  Jeżeli mimo tych kroków nadal widzisz reklamy, zalecamy skorzystanie z innej przeglądarki (np. Chrome, Firefox lub Opera) lub wyczyszczenie pamięci podręcznej i plików cookies w obecnej przeglądarce (uwaga: możesz utracić zapisane hasła oraz historię przeglądania). W razie dodatkowych pytań napisz na adres .

Pozostałe pytania

 • Tak. Jeżeli prowadzisz firmę i odtwarzasz muzykę publicznie, musisz zawrzeć umowy z odpowiednimi organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i pokrewnymi — takim jak ZAIKS i ZPAV — i regularnie odprowadzać składki. Z punktu widzenia prawa nie ma znaczenia, za pomocą jakiego urządzenia lub medium odtwarzasz muzykę.
 • Nowe wydawnictwa muzyczne można wysyłać (bezzwrotnie) na adres: Redakcja Tuba.FM, Grupa Radiowa Agory, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa – lub mailem na adres . Utwory powinny być odpowiednio opisane, z podaniem wszystkich autorów tekstów i piosenek. Redakcja zadecyduje, czy umieścić płytę w repertuarze Tuby.
 • Skorzystaj z zakładki ULEPSZ TUBĘ widocznej w lewym górnym rogu serwisu Tuba.FM lub wyślij do nas wiadomość na adres . Opisz możliwie szczegółowo swój problem, a postaramy się pomóc.
Radio w Tuba.FM