Radio Bigbit

 Tajfuny — Gwiazdy mocnego uderzenia Karin Stanek I Czerwono-Czarni — Karin Stanek - Zlote Przeboje Czesław Niemen — Sen O Warszawie Breakout — BREAKOUT

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio Bigbit online

Poczuj mocne uderzenie! Radio Bigbit w Tuba.FM, to najlepszy wybór, dla każdego fana tego gatunku muzycznego. Posłuchaj razem z nami klasyki muzyki bigbit i baw się dobrze niezależnie od tego, gdzie jesteś. Gwarantujemy najlepszą rozrywkę w bigbitowym stylu!

Bigbit – rock and roll w polskim wydaniu

Nie każdy fan wie, ale nazwa „muzyka bigbit”, została stworzona w Polsce. To w języku angielskim „mocne uderzenie” i w ten sposób określano w krajach bloku wschodniego w latach sześćdziesiątych i późniejszych muzykę rock and roll. Twórcą polskiego wyrażenia „big-beat”, był Franciszek Walicki, który stworzył je dlatego, ponieważ muzyka rock and roll nie podobała się wtedy władzom politycznym – była po prostu za bardzo kojarzona z kulturą zachodnią. Szybko jednak nazwa zaczęła być stosowana, nie tylko do klasycznego rocka, ale również do innych gatunków muzyki rozrywkowej, które charakteryzowały się prostą linią melodyczną i dynamicznym rytmem. Wśród nich były m. in.: twist i rhythm and blues, a także inne rodzaje muzyki młodzieżowej lat sześćdziesiątych.

Najlepsza polska muzyka bigbitowa

Muzyka bigbit była bardzo popularna w Polsce. Można było posłuchać jej, podczas różnych festiwali muzycznych, w klubach studenckich, a także w radiu, między innymi w Programie III Polskiego Radia oraz w Młodzieżowym Studiu „Rytm”. Wśród najbardziej popularnych przedstawicieli muzyki bigbit w Polsce, znajdują się między innymi tacy wykonawcy jak: Czerwone Gitary, Niebiesko-Czarni, Czerwono-Czarni, Skaldowie, Trubadurzy, Nastolatki, Tarpany, ale również tacy twórcy jak Krzysztof Klenczon, Halina Frąckowiak, Czesław Niemen, Seweryn Krajewski, Ada Rusowicz, Helena Majdaniec czy Karin Stanek.

W Polsce zespoły bigbitowe, można było podzielić na trzy główne kategorie: te inspirujące się muzyką klasyczną, jak na przykład Skaldowie, czerpiące z muzyki ludowej, m. in.: No To Co, a także te stosujące proste schematy bigbitowe, wśród których królowały Czerwone Gitary.

Słuchaj najlepszej muzyki bigbitowej w Radiu Bigbit!

Jeśli również uwielbiasz muzykę bigbit i chcesz powrócić do lat swojej młodości albo poznać ją pierwszy raz, nasze Radio Bigbit będzie idealnym wyborem dla Ciebie i Twoich bliskich! Nasze Radio Bigbit gra najlepszą muzykę z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. W jednym miejscu zgromadziliśmy, jedne z najbardziej popularnych utworów tamtego okresu, między innymi takich twórców jak Test, Skaldowie, Jacek Lech, Dzikusy, Tadeusz Woźniak i Dzikusy, Jerzy Grunwald, Stan Borys i wielu, wielu innych.

Dołącz do grona słuchaczy Radia Bigbit w Tuba.FM!

W naszym radiu, muzyka bigbit gra przez 24 godziny na dobę. Jeśli i Ty chcesz jej posłuchać, po prostu dołącz do grona naszych użytkowników i włącz radio. Od tego momentu najlepsze utwory bigbitowe, będą mogły towarzyszyć ci zawsze, gdy tylko będziesz mieć na to ochotę.

Nasze radio internetowe Tuba.FM jest dostępne dla każdego, kto ma dostęp do internetu. Możesz słuchać nas na swoim komputerze oraz, dzięki naszej aplikacji mobilnej, smartfonie i tablecie. Najlepsza muzyka, jest na wyciągnięcie ręki. Dołącz do nas już teraz i poczuj powiew wspaniałych lat sześćdziesiątych!

 • Podobne
 • Teledyski
 • Więcej »

 • 5.11.2015 Hard Rock Café Prague, Limetal Bigbít
  DjPin - Bigbit (KazXGames)#18
  Bigbit. Performing lecture and music - Making of part I
  grupa BIG BIT- Hotel Sheraton-Gala VIP 2017
  BIG BIT - RODZINNY PIKNIK EKO. 20.06.2015r - Dwudziestolatki
  Teatr na nowe czasy: Bigbit. Performing lecture and music - rozmowa pospektaklowa
  O Józku, który grał bigbit, scenariusz i reżyseria Alina Moś-Kerger
  Zespół Big Bit/Siedlce, plac Sikorskiego, Sylwester 2017r.
  BIG BIT - KERCELAK - DNI WOLI - Twist and shaut - cover
  Kercelak 2017 - Zespół Big Bit
  Big Bit- Any Time At All & Eight Days A Week (Cover)
  Grupa BIG BIT - All my loving (cover)- Lublin Błonie 2011
  Kercelak 2015 Big Bit cz.6
  Big Bit multi music

Komentarze słuchaczy radia Bigbit