Radio Disco Polo

 Mega Dance —  Proxy — SP: OPALONE Mirage & Yoko —  Cliver & Invox —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio Disco Polo online

Jesteś fanem muzyki disco polo? "Majteczki w kropeczki", "Jesteś szalona", "Blondyneczka" - znasz te hity? Posłuchaj ich już dziś w stacji disco polo! Usłyszysz tutaj nie tylko utwory, które królowały na listach przebojów kilkanaście lat wcześniej, ale także te obecnie najpopularniejsze.

Historia muzyki Disco Polo

Disco Polo to gatunek muzyki popularnej, który jednocześnie idealnie nadaje się do tańca. Nurt ten cieszył się ogromną popularnością w latach 90. XX wieku, kiedy to nawiązywał do innego gatunku - italo disco. Obecnie ten typ muzyki przeżywa swój renesans, a chyba każdy w swoim życiu chociaż raz słyszał utwór którejś z gwiazd.

W połowie lat 90. XX wieku disco polo zagościło w programach telewizyjnych, stając się prawdziwym hitem. Z roku na rok przybywało nie tylko zwolenników, ale również wykonawców tego rodzaju muzyki. Niestety wszyscy utożsamiali ten gatunek muzyczny wyłącznie z obciachem i kiczem. Tak jest niemal do dzisiejszych czasów, ale obecnie wielu ludzi nie wyobraża sobie dobrej zabawy bez hitów disco polo w radiu internetowym.

Największe gwiazda Disco Polo

Jedną z najpopularniejszych wokalistek, która specjalizuje się w takiej muzyce jest Shazza. W swojej karierze gwiazda zanotowała na koncie cztery złote oraz dwie platynowe płyty, a jej albumy kupiło ponad pół miliona Polaków. Największymi przebojami Shazzy są "Baiao Bongo", "Bierz co chcesz" oraz "Tak bardzo zakochani". Posłuchaj ich już dziś - radio internetowe disco polo czeka.

Największe przeboje Disco Polo

Najbardziej popularne okazały się jednak zespoły, które zawojowały polską scenę muzyczną. Akcent, Bayer Full, Boys czy Bracia Figo Fagot - to tylko niektórzy przedstawiciele disco polo. Nawet, gdy nazwy grup nic nie mówią, pamięć odświeżyć mogą znane piosenki. To właśnie wspomniane wcześniej "Majteczki w kropeczki", "Jesteś szalona" oraz "Blondyneczka" zawojowały scenę na początku lat 90. XX wieku. Nie oznacza to jednak, że dawne hity nie są popularne obecnie! Popularność tego typu muzyki ponownie rośnie, a na piedestał dostał się zespół Weekend z Radosławem Liszewskim na czele. Kilka lat temu niemal każdy nucił utwór "Ona tańczy dla mnie", który stał się prawdziwym wakacyjnym hitem. Kto jeszcze? Oczywiście Tomasz Niecik. Charyzmatyczny wokalista ma rzesze fanek, rozkochanych nie tylko w nim, ale także w opisywanym gatunku.

Dalej nie jesteś pewny siły muzyki disco polo? Włącz radio disco polo i przekonaj się sam!

  • Podobne
  • Informacje
  • Fani

Komentarze słuchaczy radia Disco Polo