Radio Hity Prl-U

 Skaldowie — CAŁA JESTEŚ W SKOWRONKACH Marek Grechuta — ANAWA Maryla Rodowicz — ŻYJ MÓJ ŚWIECIE Happy End — JAK SIĘ MASZ, KOCHANIE

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio Hity Prl-U online

Jeśli chcecie odbyć podróż w czasie i cofnąć się do okresu, kiedy nie było nic poza wódką i oczywiście dobrą muzyką, to wybraliście dobrą stację. Hity PRL-u to zbiór twórczości jednych z najlepszych polskich artystów. Tu znajdziecie melancholijne utwory Czesława Niemena i przesycone emocjami nuty Marka Grechuty. Przeboje prl to także radosna twórczość zespołów Alibabki czy Skaldowie. Melodyjne hity lat przeszłości, towarzyszyły licznym zabawom. Jednocześnie niebanalne teksty, emanowały niesamowitą emocjonalnością, oddając w ten sposób wrażliwość na świat ich wykonawców.

Te utwory okresu PRL trzeba znać

Spośród masy wspaniałych piosenek powstałych w tym okresie, są takie polskie hity, które znać trzeba! Niewątpliwie należy do nich ”Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Utwór pochodzący z pierwszego autorskiego albumu, o tym samym tytule. Kolejny przebój prl to ”Dni których jeszcze nie znamy”, w wykonaniu Marka Grechuty. Wśród bogatej dyskografii muzyka znalazł się album ”W malinowym chruśniaku”, stworzony we współpracy z Krystyną Jandą. Jak łatwo się domyślić, krążek zawiera Pieśni do erotyków Bolesława Leśmiana. Tu także należy wspomnieć kultowe piosenki filmowe, w wykonaniu Eugeniusza Bodo”Umówiłem się z nią na dziewiątą” oraz ”Seksapil”. Kolejny stary hit, to ”Nie bądź taki szybki Bill” w wykonaniu Kasi Sobczyk. Ta sama piosenkarka zaśpiewała piosenkę ”Trzynastego”. Hity PRL-u to nie tylko pojedyncze piosenki. Dorobek muzyczny tego okresu jest wyjątkowo bogaty i z pewnością każdy znajdzie tu swój własny „kawałek podłogi”. Miejsce, w którym poczuje się, jak u siebie w domu.

PRL - bogactwo muzyczne dla wielu pokoleń

Nie ulega wątpliwości, że hity PRL-u są wciąż żywe i choć po części zna je każde pokolenie. Teksty tych piosenek, dzięki swojej uniwersalności pozostają aktualne do dziś. Przeboje prl, to przede wszystkim masa emocji. Radość miesza się tu ze smutkiem i melancholią, powala też dojrzałość wykonawców. Polskie hity zapadają w pamięci i po dziś dzień, są wykorzystywane podczas licznych uroczystości.

 • Podobne
 • Teledyski
 • Więcej »

 • JuicyPop - Hity PRL (koncert live)
  Koncert Charytatywny Hity PRL w Domu Kultury w Sączowie
  HITY Z PRL-U NA XIII PRZEGLĄDZIE PIOSENKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
  KONCERT HITY PRL-u
  Relacja z wyjazdu. Hity PRL- u!
  II Zlot Pojazdów Zabytkowych - Hity PRL'u w Sępólnie Krajeńskim, 01.05.2016 r.
  Muzyka rozrywkowa PRL-u
  🌟 HIT ZA HITEM!!!Karaoke w Barze Smaki PRL-u Stegna za Domem Kultury

Komentarze słuchaczy radia Hity Prl-U