Radio Klasyka Disco Polo

 Weekend — BAWIDAMEK Akcent (Pl) — Wielka Kolekcja Disco Polo - AKCENT Eleni — ZŁOTE PRZEBOJE Bayer Full —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio Klasyka Disco Polo online

Lubisz prostą i wpadającą w ucho muzykę disco? W Tubie.FM zawsze znajdziesz to, czego szukasz. Proponujemy Ci największe przeboje disco polo. Tylko u nas znajdziesz wszystkie najpopularniejsze kawałki i najbardziej znanych wykonawców tego gatunku. Nasze radio internetowe przeniesie Cię w niezapomniany klimat polskiej biesiady. Włącz Tubę.FM i ruszaj na parkiet!

Disco polo to gatunek muzyczny powstały w latach 80. Muzyka ta stanowi rodzaj folkloru miejskiego i jest polską odmianą muzyki dyskotekowej, o prostej linii melodycznej oraz równie niewybrednej warstwie tekstualnej. Gatunek cieszyła się największą popularnością, w latach 90. XX wieku. To właśnie z tego okresu pochodzą największe przeboje polskiego disco. W 1994 roku, kiedy muzyka ta osiągnęła apogeum popularności, telewizja Polsat rozpoczęła emisję programu muzycznego „Disco Relax”, który prezentował najlepsze przeboje tego nurtu. Dwa lata później ta sama stacja zaczęła nadawać również „Disco Polo Live”. Nowa muzyka na dobre zagościło wówczas w mediach, choć nie tych z głównego nurtu, które nie wykazały zainteresowania gatunkiem, uznając go za zbyt prymitywny, będący dodatkowo symbolem kiczu. Mimo to muzyka ta towarzyszyła nawet kampaniom politycznym, jak choćby podczas wyborów prezydenckich w 1995 roku.

Klasyka disco polo to niewątpliwie kilka zespołów. Przede wszystkim grupa Boys, założona w 1991 roku w Prostkach koło Ełku. Obecnie formację tworzą Marcin Miller, Jan Cieniewicz, Andrzej Jabłoński, Konrad Dobrzyński oraz Marcin Dardziński. Ich niezapomniane przeboje to przede wszystkim „Jesteś szalona”, „Wolność” i „Łobuz”. Drugim, dobrze znanym zespołem jest Classic. Pierwotnie grupę tworzyli: Robert Klatt, Jacek Ambroziak i Waldemar Kiełbasiński. Najlepsze kawałki formacji to „Hej, czy Ty wiesz”, „Jolka, Jolka” oraz „Moja dziewczyna”. Równie kultowy, co Classic, jest zespół Akcent z Zenkiem Martyniukiem na czele. Do pamiętnych przebojów tej formacji należy zaliczyć m.in. „Dajcie mi gitarę”, „Życie to są chwile” oraz „Królowa nocy”. Wymieniając klasyków disco polo nie można pominąć również zespołów Bayer Full, Top One i Fanatic oraz Shazzy.

Radio Klasyka Disco Polo to najlepsze przeboje w wykonaniu dobrze znanych gwiazd tego gatunku. U nas usłyszysz tylko największe hity. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ponad 200 piosenek, które zdobywały szczyty list przebojów. Włącz nasze radio internetowe i daj się ponieść muzyce!

 • Podobne
 • Teledyski
 • Więcej »

 • Dżipago - Mały krzyś Disco Polo Klasyka
  Dżipago - Stara Krowa Disco Polo Klasyka, parodia
  Dżipago - Chlopcy z tartaku Disco Polo Klasyka Parodia
  Dżipago - Tylko Ty Disco Polo Klasyka Parodia Tekst
  Dżipago - Góral Disco Polo Klasyka Parodia
  Dżipago- Skarpetą do piekła Disco Polo Klasyka
  Dżipago - Krycha bez oka Disco Polo Klasyka Parodia
  SET DISCO POLO KLASYKI REMIX 2017
  Aranżacja disco polo (klasyka klasyki) 07-10-2015
  Październik vol.9 2018🔥❤️MUZYKA DISCO POLO 2018⛔SKŁADANKA⛔HITY PRZEBOJE⛔Simon-Retro Disco Polo
  Classic- Bez Ciebie (klasyka disco polo)
  Classic - Nie chce więcej 2017 (ClubX Remix) @ Malibu Bukowiec
  Składanka DISCO POLO - hity, klasyki, klasyka, przeboje lat 90 (Boys, Toples, Shazza i inni)
  Aranżacja klasyka disco polo 28-11-2015
  DISCO POLO: NAJWIĘKSZE STARE PRZEBOJE *SKŁADANKA*!!!
  !! SKŁADANKA Disco Polo 2017 - KLASYKA #01 !!
  Biesiadne - Cztery razy po dwa razy Disco Polo Klasyka Parodia

Komentarze słuchaczy radia Klasyka Disco Polo