Radio Klasyka Disco Polo

 Focus — Absolutnie ty Classic — To dla Was Akcent (Pl) — Wielka Kolekcja Disco Polo - AKCENT Skaner — LATO W KOŁOBRZEGU

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio Klasyka Disco Polo online

Lubisz prostą i wpadającą w ucho muzykę disco? W Tubie.FM zawsze znajdziesz to, czego szukasz. Proponujemy Ci największe przeboje disco polo. Tylko u nas znajdziesz wszystkie najpopularniejsze kawałki i najbardziej znanych wykonawców tego gatunku. Nasze radio internetowe przeniesie Cię w niezapomniany klimat polskiej biesiady. Włącz Tubę.FM i ruszaj na parkiet!

Disco polo to gatunek muzyczny powstały w latach 80. Muzyka ta stanowi rodzaj folkloru miejskiego i jest polską odmianą muzyki dyskotekowej, o prostej linii melodycznej oraz równie niewybrednej warstwie tekstualnej. Gatunek cieszyła się największą popularnością, w latach 90. XX wieku. To właśnie z tego okresu pochodzą największe przeboje polskiego disco. W 1994 roku, kiedy muzyka ta osiągnęła apogeum popularności, telewizja Polsat rozpoczęła emisję programu muzycznego „Disco Relax”, który prezentował najlepsze przeboje tego nurtu. Dwa lata później ta sama stacja zaczęła nadawać również „Disco Polo Live”. Nowa muzyka na dobre zagościło wówczas w mediach, choć nie tych z głównego nurtu, które nie wykazały zainteresowania gatunkiem, uznając go za zbyt prymitywny, będący dodatkowo symbolem kiczu. Mimo to muzyka ta towarzyszyła nawet kampaniom politycznym, jak choćby podczas wyborów prezydenckich w 1995 roku.

Klasyka disco polo to niewątpliwie kilka zespołów. Przede wszystkim grupa Boys, założona w 1991 roku w Prostkach koło Ełku. Obecnie formację tworzą Marcin Miller, Jan Cieniewicz, Andrzej Jabłoński, Konrad Dobrzyński oraz Marcin Dardziński. Ich niezapomniane przeboje to przede wszystkim „Jesteś szalona”, „Wolność” i „Łobuz”. Drugim, dobrze znanym zespołem jest Classic. Pierwotnie grupę tworzyli: Robert Klatt, Jacek Ambroziak i Waldemar Kiełbasiński. Najlepsze kawałki formacji to „Hej, czy Ty wiesz”, „Jolka, Jolka” oraz „Moja dziewczyna”. Równie kultowy, co Classic, jest zespół Akcent z Zenkiem Martyniukiem na czele. Do pamiętnych przebojów tej formacji należy zaliczyć m.in. „Dajcie mi gitarę”, „Życie to są chwile” oraz „Królowa nocy”. Wymieniając klasyków disco polo nie można pominąć również zespołów Bayer Full, Top One i Fanatic oraz Shazzy.

Radio Klasyka Disco Polo to najlepsze przeboje w wykonaniu dobrze znanych gwiazd tego gatunku. U nas usłyszysz tylko największe hity. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ponad 200 piosenek, które zdobywały szczyty list przebojów. Włącz nasze radio internetowe i daj się ponieść muzyce!

 • Podobne
 • Teledyski
 • Więcej »

 • SET DISCO POLO KLASYKI REMIX 2017
  Aranżacja disco polo (klasyka klasyki) 07-10-2015
  Classic- Bez Ciebie (klasyka disco polo)
  Składanka DISCO POLO - hity, klasyki, klasyka, przeboje lat 90 (Boys, Toples, Shazza i inni)
  Aranżacja klasyka disco polo 28-11-2015
  TOP ONE - Biały Miś (DISCOBEAT Remix) - KLASYK DISCO POLO w wersji KLUBOWEJ
  !! SKŁADANKA Disco Polo 2017 - KLASYKA #01 !!

Komentarze słuchaczy radia Klasyka Disco Polo