Radio Muzyka Poważna

 Maurizio Pollini — Nelson Freire — Maurizio Pollini — Janusz Olejniczak —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio Muzyka Poważna online

Nie samą popkulturą żyje człowiek! Czasami warto odstawić rozrywkę na bok i zadumać się nad pięknem muzyki poważnej. Zapewniamy, że mimo iż często jest ona jako uważana za elitarną i „nie dla każdego”, to nie należy brać do siebie tego stanowiska. Zamiast słuchać takich opinii, polecamy poznać najlepsze dzieła muzyki klasycznej, które znajdziecie w radio internetowe Tuba.FM.

Muzyka poważna - historia

Tzw. muzyka poważna towarzyszy człowiekowi, od początków jego rozwoju cywilizacyjnego. Wydaje się, że tylko muzyka ludowa sięga głębiej. Chociaż wiele osób unika tego gatunku jak ognia, to zapewniamy, że nawet najpopularniejsze kawałki muzyki popularnej nierzadko wykorzystują klasyczne motywy i przerabiają je na własną modłę. Może warto zapoznać się z ich pierwotnymi wersjami? Oczywiście w przypadku potężnej większości zasobów muzyki poważnej nie mamy dostępu do prawdziwego „oryginału”. Tylko w przypadku kompozytorów tworzących już w XX wieku mamy dostęp do autorskich wykonań.

Współcześni w hołdzie dawnym geniuszom

Trzon muzyki klasycznej stanowią jednak interpretacje współczesnych muzyków – instrumentalistów i śpiewaków – którzy starają się przenieść najpopularniejsze kawałki, skomponowane przez wielkich mistrzów z przeszłości. Obierają przy tym rożne strategie – raz pozostają całkowicie wierni partyturze, innym razem eksperymentują, choćby z tempem wykonania. Klasyka pozwala na przenikanie się teraźniejszości, z odległą przeszłością, a wielu instrumentalistów – choćby Janusz Olejniczak czy Jean-Marc Luisada – na moment wcielają się w role powszechnie znanych kompozytorów, takich jak Fryderyk Chopin czy Maurice Ravel. Jeżeli ktokolwiek sądzi, że klasyka nie potrafi zachwycić współczesnych, to przypominamy, że jeszcze u schyłku ubiegłego wieku album Trzech Tenorów stał się prawdziwym przebojem!

Klasyczne motywy otaczają nas w codzienności

Choć mogłoby się wydawać, że muzyka poważna utonęła w zalewie produkcji popularnych, to nie należy bagatelizować jej wielowiekowej tradycji. Włączcie radio internetowe Tuby, a zapewniamy, że natkniecie się na wiele melodii, które doskonale znacie. Bardzo często wpajają się one do naszych głów zupełnie przypadkiem – za sprawą reklam, lub filmów. Okazuje się, że wśród zasobów muzyki klasycznej można znaleźć prawdziwe, nieśmiertelne przeboje!

 • Podobne
 • Teledyski
 • Więcej »

 • ⛔ KLUBOWA MUZYKA 2018 ⛔ -- ❤ HITY / REMIXY #VIXA #POMPA--- 🌟 DJ TOMUŚ & Power Shit Mix Music 🌟
  Najlepsza muzyka do ćwiczeń, sport, trening na siłowni motywujący Electronica 2016
  Energiczna muzyka do biegania 2016 / Muzyka do ćwiczeń / Muzyka na siłownie
  Gimme tha power & Chan Chan, Muzyka na żywo
  ✯ New Year Mix 2018 / Sylwestrowy Mix / Muzyka na Sylwester ✯
  █■█ █ ▀█▀ MUZYKA NA SYLWESTRA 2015 MEGA MIX DISCO POLO █■█ █ ▀█▀
  Najlepsza Muzyka Klubowa Na Sylwestra 2017/2018! Happy New Year! by Mixter
  POMPA DO AUTA VOL 1 ☆ MUZYKA NA IMPREZĘ / DOMÓWKĘ ☆ DJ POWER & DJ PITROS
  Muzyka motywacyjna/ na siłownię Miusic fitness ! DJ Majkel
  Najlepsza Muzyka na Imprezę 2018 #3 (DJ Kamiloss & DeeJay Power Mix )
  DOBRA POMPA NIE JEST ZŁA! ✰ KLUBOWA MUZYKA ✰ MUZYKA NA IMPREZĘ ✰ DJ PoweR ✰ VOL.5
  ZIMA 2019 | NAJLEPSZA SKŁADANKA ✔ MUZYKA NA IMPREZE ✔ BEST MIX ✔ DEEJAY POWER ✔

Komentarze słuchaczy radia Muzyka Poważna