Francuskie piosenki

Francuskie piosenki mają wielu fanów na całym świecie, w tym także w Polsce. Wielu z nas zna je na pamięć lub przynajmniej kojarzy te melodie, które od czasu do czasu możemy usłyszeć w radiach oraz filmach. Piosenka francuska przede wszystkim kojarzy nam się z pięknymi melodiami, a także, oczywiście, charakterystycznym francuskim językiem, który nadaje im poetyckiego wymiaru.

Francuska piosenka – najpopularniejsi artyści

Matką piosenki francuskiej jest Édith Piaf – francuska pieśniarka żyjąca w latach 1915-1963. Wśród jej największych przebojów znalazły się między innymi takie utwory jak „Milord”, „Non, Je Ne Regrette Rien”, „L'Accordeoniste”, „La Vie En Rose” czy „Padam, Padam”. Wokalistka ta słynęła ze swojej niezwykłej ekspresji i dramatyzmu w trakcie śpiewu, co w dużej mierze wpłynęło na popularność jej utworów.

Po II wojnie światowej tworzyło także wielu artystów, którzy wydali wyjątkowe francuskie piosenki. Zaliczamy do nich między innymi takich jak: Jacques Dutronc, Boris Vian, Jacques Dutronc, Françoise Hardy, Jane Birkin, Michel Sardou, Salvatore Adamo, Renaud, Joe Dassin, Mano Negra, Noir Désir. W latach dziewięćdziesiątych popularni byli Louise Attaque, Carla Bruni czy Zazie, natomiast w XXI wieku Nolwenn Leroy czy Zaz.


Francuska piosenka – największe hity:

  • Charles Aznavour – La bohème
  • Claude Francois – Comme d'habitude
  • Edith Piaf – Je ne regrette rien
  • Edith Piaf – Milord
  • Georges Brassens – Chanson pour l’Auvergnat
  • Gilbert Bécaud – Nathalie
  • Jacques Brel – Ne me quitte pas
  • Jacques Dutronc – Il est cinq heures Paris s’éveille
  • Joe Dassin – Aux Champs-Elysees
  • Serge Gainsbourg & Jane Birkin – Je t'aime, moi non plus

Oczywiście, to tylko niektóre hity, ponieważ francuskie piosenki to również wiele innych wyjątkowych utworów, które zasługują na uwagę nie tylko tych osób uczących się języka francuskiego, ale też każdego, kto lubi dobrą muzykę zagraniczną.

Gdzie słuchać francuskich piosenek?

Jeżeli również fascynują cię francuskie piosenki, możesz znaleźć je obecnie bez problemu w internecie. Do wyboru jest wiele serwisów, gdzie są one dostępne. Możemy także kupować albumy przez internet – zarówno w wersji fizycznej, jak i elektronicznej, w atrakcyjnych cenach.

Gdy jednak chcesz już teraz posłuchać wyjątkowej francuskiej muzyki i poszerzyć swoje muzyczne horyzonty, skorzystaj z radia internetowego Tuba.FM. To właśnie tutaj możesz znaleźć szeroką gamę stacji radiowych, które poświęcone są tylko muzyce z Francji i na których grane są tylko francuskie piosenki zarówno tych współczesnych twórców, jak i tych popularnych przed laty.

Korzystanie z radia internetowego Tuba.FM jest darmowe. Możesz słuchać go na swoim komputerze lub też możesz zdecydować się na instalację aplikacji na swoim smartfonie lub tablecie, aby mieć dobrą muzykę zawsze ze sobą. Dzięki dołączeniu do grona użytkowników radia Tuba.FM otrzymujesz też możliwość samodzielnego tworzenia własnych stacji radiowych, które będą grały utwory twoich ulubionych artystów non stop. Zacznij już teraz!

Francuskie piosenki