Kraina lodu piosenki

Dzieci najchętniej słuchają muzyki z bajek i filmów animowanych. Najlepiej zapadają im one w pamięci, jak też kojarzą się z ich ulubionymi postaciami. Niekiedy są to waleczni rycerze i wojownicy, innym razem zaś piękne księżniczki i zabawne zwierzaki. Już od kilku lat jedną z takich bajek Disneya jest „Kraina Lodu”, z której to piosenkę „Mam tę moc” śpiewają nie tylko dzieci, ale również ich rodzice.

Piosenki z krainy lodu integralnym elementem fabuły

Pomysłodawcy, twórcy i reżyserowie filmu doskonale zaplanowali każdy szczegół. Idealnie połączyli ze sobą narrację bohaterów i ścieżkę dźwiękową. Piosenki z krainy lodu pozwalają widzom przenieść się w ten magiczny świat, który jest na ekranie telewizora czy komputera. Jednak dzieci coraz chętniej sięgają jedynie po piosenki z ich ulubionego filmu. Z tego powodu postanowiliśmy wspomóc Ciebie i Twoje dziecko, umożliwiając Wam słuchanie największych filmowych hitów z bajki „Kraina Lodu”.

Piosenki Kraina lodu mniej i bardziej znane

Historia rozpoczyna się piosenką „Serca Lód”. Surowy, ale rytmiczny dźwięk wprowadza nas w fabułę bajki. Następnie usłyszeć możemy utwór „Ulepimy dziś bałwana”, podczas którego mała Anna staje się już dojrzałą kobietą. Jak zatem można dostrzec, muzyka towarzyszy w bajce praktycznie każdym wydarzeniom. To wspaniały musical, który jest nie tylko chętnie oglądany, ale też śpiewany.

„Mam tę moc” - utwór na miarę Oscara

Najpiękniejszym i jednocześnie najbardziej rozpoznawalnym utworem z bajki jest „Let It Go”, czyli „Mam tę moc”. Wszystkie piosenki z krainy lodu mają tę wyjątkową „moc”, jednak ta jedyna została obdarzona szczególną. W polskim wykonaniu utwór śpiewany jest przez Katarzynę Łaskę, a w angielskiej, oryginalnej wersji przez Demi Lovato. Delikatność głosu, subtelne brzmienie instrumentów, wszystko idealnie ze sobą współgra, a tekst piosenki pozostaje w pamięci nawet po pierwszym wysłuchaniu refrenu, co mogą potwierdzić Ci najmłodsi.

Piosenki kraina lodu doskonale odzwierciedlają to, co dzieje się na ekranie. Opowiadają historię, są jej wizualizacją. Poprzez słuchanie samej ścieżki dźwiękowej dzieci mogą tworzyć własne obrazy, jak też wracać do tych, które znają z bajki. To z całą pewnością pobudza ich wyobraźnię, a to z kolei przekłada się na ich rozwój.

Piosenki z krainy lodu będą doskonałym urozmaiceniem każdego popołudnia, niech rozbrzmiewają podczas wspólnie spędzanego czasu np. na grze w gry planszowe czy też wspólnym pieczeniu ciasta. Będą również idealne na przyjęcia urodzinowe, ponieważ przecież każde dziecko chociaż raz słyszało te wyjątkowe utwory.

Piosenki z krainy lodu – a która jest Twoją ulubioną?

Oto przykłady piosenek z bajki Disneya, których możesz wspólnie z nami posłuchać:

  • „Serca lód”
  • „Lód w lecie”
  • „Człowiek zwierzęciu jest wilkiem”
  • „Koronacja”
  • „Mam tę moc”
  • „Elsa and Anna”
  • „Czary”
  • „Dalej, wyżej”

To tylko kilka z utworów, które wzbogacają fantastyczną kreację filmową „Kraina lodu”. Piosenki bardzo szybko wpadają w ucho i mają prosty tekst – dzieci to uwielbiają!

Piosenki z krainy lodu