Piosenki biesiadne

Biesiadne piosenki to jedne z najbardziej znanych utworów, które wspólnie śpiewać mogą starsi i młodsi. Mają często bardzo długą tradycję, towarzyszą spotkaniom przy ognisku, jak też weselom i innym uroczystościom, gdzie muzyka odgrywa kluczową rolę. Większość osób jest zdania, że to właśnie przy takich utworach najlepiej się bawimy. Nie wszyscy jednak lubią taki rodzaj muzyki, jednak wchodząc na weselny parkiet, chociaż na te kilka godzin zmieniają zdanie.

Biesiadne piosenki – proste, rytmiczne i melodyjne

Już same tytuły utworów sprawiają, że w głowie mamy chociaż kilka linijek tekstu. „Biały Miś”, „Szła dzieweczka do laseczka”, „Siadła Pszczółka”, „Panno Walerciu” i inne podobne biesiadne piosenki są znane już nawet kilkuletnim dzieciom. Ci, którzy często uczestniczą w weselach, są w stanie przytoczyć dziesiątki takich utworów, Ci, którzy mają w najbliższym czasie podobną uroczystość, powinny nadrobić zaległości, korzystając z naszych poniższych propozycji. Szybka nauka może się okazać dużą przyjemnością. Prosty tekst, który szybko wpada w ucho, nie pozwoli Ci oderwać się od muzycznego hitu. Skoczna melodia sprawi, że nogi same będą rwały się do tańca. Przy okazji potrenujesz taneczne ruchy.

Piosenki góralskie, czyli folklorowe dźwięki

Muzyka, którą niekiedy słuchamy na weselach czy przy ognisku stanowi nierzadko nasz dorobek kultowy. Przykładem są piosenki góralskie, które dla Polaków mieszkających na południu Polski, są niezwykle cennym elementem ich kultury i tradycji.

Będąc w górach, nie może nas zabraknąć w prawdziwej góralskiej karczmie. Jedząc regionalne potrawy, towarzyszy nam muzyka na żywo, która oczywiście jest bogata w mniej i bardziej znane piosenki góralskie. Wyjątkowa gra instrumentów oraz bardzo oryginalny głos zarówno męski, jak też damski, pozostawiają po sobie wspaniałe wspomnienia.

W naszych propozycjach są zatem również piosenki góralskie, które pozwolą Wam jeszcze raz przeżyć ten niesamowity weekend w Tatrach lub rodzinny wyjazd na narty.

Folkowe i góralskie piosenki tworzy znany zespół z Zakopanego i Poronina Baciary. Piosenki w ich wykonaniu to radość, szczęście i mnóstwo optymizmu. Z tego powodu towarzyszą nie tylko góralskim weselom i innym uroczystościom, ale również są wybierane do repertuaru wesel w całej Polsce. Wśród ich najbardziej znanych utworów są: „Żyje się raz”, „Zostań tu ze mną na zawsze”, „O Królowo”, „Lubię śpiewać, lubię tańczyć”.

Biesiadne piosenki i piosenki góralskie idealnie nadają się też na spotkania z przyjaciółmi w domu. Zamiast siedzieć za stołem, można przecież po obfitej kolacji spalić kalorie, tańcząc do skocznych rytmów, które znamy z wesel. Warto też się z podobnymi utworami zaznajomić, jeżeli planujemy własne wesele. Tych utworów nie może zabraknąć tej nocy, a Ty oczywiście powinieneś znać tekst chociaż tych najpopularniejszych. Skorzystaj z naszych propozycji i baw się dobrze!

Piosenki biesiadne