Piosenki disco polo

„Jesteś Szalona”, „Kochana uwierz mi”, „O Tobie Kochana”, „Plastikowa Biedronka” - bez tych przebojów disco polo trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek imprezę. To hity, przy których bawi się cała Polska - niezależnie od wieku. Nawet Ci, którzy na co dzień stronią od tego gatunku muzycznego, dają się porwać do tańca i wspominają takie wieczory jeszcze przez długie lata. Disco polo jest gatunkiem muzyki, który wciąż należy do tych najpopularniejszych oraz najchętniej słuchanych przez starsze i młode pokolenia.

Disco Polo – nieśmiertelna klasyka

Piosenki disco polo należą do tych, które szybko zapadają w pamięć. Zespoły, które tworzą taką muzykę, bardzo często na scenie muzycznej są obecne przez długie lata, czego przykładem jest m.in. zespół Boys. Gatunek ten powstał w latach 80. XX wieku i należy do muzycznego folkloru miejskiego. Swoją świetność przeżywał w latach 1995–1997, po czym jego popularność nieco spadła. Ponownie na scenę muzyczną disco polo powróciło w roku 2007, kiedy już wydawało się, że fajne piosenki disco polo na zawsze odeszły w niepamięć.

Disco polo piosenki grane są przede wszystkim na weselach i innych zabawach. Charakteryzuje je rytmiczna muzyka i bardzo prosty, łatwy w zapamiętaniu tekst. Za pierwszy zespół będący przedstawicielem tego gatunku uważa się Bayer Full, a drugim, który miał znaczący wpływ na jego rozwój był Top One.

Disco polo od samego początku spotykało się z krytyką zwolenników innych gatunków muzycznych. To jednak nie spowodowało, że jego przedstawiciele przestali tworzyć wiele przeboje, które przetrwały do dnia dzisiejszego i mają tysiące wyświetleń na youtube. Piosenki disco polo są obecnie grane nie tylko podczas imprez weselnych, ale też na licznych koncertach i to właśnie przy nich publiczność bawi się najlepiej.

Współczesne disco polo

Gwiazd disco polo wciąż przybywa. Co roku pojawiają się nowe przeboje, które wzbogacają playlisty najlepiej wspominanych domówek. Każdy pamięta zapewne piosenki disco polo 2014. Wśród nich znalazły się takie utwory, jak: „Ona jest taka cudowna” zespołu Piękni i Młodzi, „Dominika” Jurad, „Daj mi siebie” Zibo, „Tańcz” Coolesr, „Ruda tańczy jak szalona” Czadoman, „Nie daj życiu się” After Party. Rok później, czyli piosenki disco polo 2015 to już „Ona Jedyna” Marka Gwiazdowskiego, „Przekorny los” Akcent, „Jedno słowo” Piękni i młodzi”, „Co ma być to będzie” Power Play. Warto również wspomnieć, co aktualnie jest na czasie, czyli najnowsze piosenki disco polo, a wśród nich: „Co tu się dzieje” Power Play, „Zakręcone Love” Synu, „Jest piękna” Crump, „Wino” Coolers.

Disco polo w XXI wieku przeżywa swój renesans, powstał nawet film pt. „Disco Polo”, w którym to pierwszoplanową rolę odgrywa właśnie ta muzyka. Piosenki z filmu Disco Polo to m.in.: „Cztery osiemnastki” Atomic, „O Tobie Kochana” Laser, „Dziewczyna z klubu disco” Atomic, „Taka już jestem” Gensonina, „Życie to są chwile” Laser. Film przyciągnął do kin rzeszę widzów, co jest jedynie dowodem na to, że disco polo wciąż bawi i gości w sercach Polaków.

Piosenki disco polo