Piosenki dla dzieci

„Puszek Okruszek”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Pieski małe dwa”, „Jesteśmy Jagódki”... wszystkie te piosenki dla dzieci kojarzą się - nawet dorosłym - ze swoimi pierwszymi latami życia. Wiele z nich przetrwało do dnia dzisiejszego, przekazywane z pokolenia na pokolenie wpisały się w tradycje wielu rodzin. Pomimo, iż wciąż ich przybywa, nadal chętnie wracamy do tych, które przywracają nam dziecięce wspomnienia, chcąc tym samym pokazać naszym pociechom chociaż cząstkę naszych młodzieńczych lat.

Piosenki dla najmłodszych, czyli jakie?

Wybierając piosenki dla dzieci, zazwyczaj kierujemy się łatwością tekstu, skoczną melodią i ogólnie radosnym charakterem muzyki. Właśnie takie powinny być utwory dla najmłodszych, najlepiej kiedy wpadają szybko w ucho i jednocześnie porywają do tańca. Świetnie w komponowaniu takich piosenek odnajdywała się Majka Jeżowska czy też Natalia Kukulska. To do ich piosenek często wracamy, kiedy chcemy wspólnie z dziećmi spędzić przyjemnie popołudnie.

Piosenki dla małych dzieci bardzo często są krótkie. Mały człowiek szybko się nudzi, co mogłoby zniechęcić go do dalszego słuchania muzyki. A dlaczego warto puszczać maluchom piosenki nie tylko „od święta”?

Muzyka nie tylko na dobranoc

Kiedyś mamy śpiewały swoim dzieciom kołysanki na dobranoc, dzisiaj, kiedy technika znacznie się rozwinęła, coraz częściej w celu uśpienia maluszka rodzice wykorzystują piosenki dla niemowląt. Są one stworzone w taki sposób, aby dziecko mogło spokojnie zasnąć i jednocześnie pozwoliło mamie na chwile dla siebie chociaż wieczorem. Śpiewanie kołysanek nadal jest zalecane przez ekspertów, gdyż w ten sposób wzmacniamy więzi z naszym dzieckiem, jednak zamiennie można wykorzystać naszą kołysankową playlistę.

Warto jednak pamiętać o tym, że piosenki dla najmłodszych mogą wzbogacić popołudniową zabawę. Nie tylko jednak bawią, ale też uczą i wspomagają rozwój ruchowy dziecka. Dzięki nim uczą się rozróżniać dźwięki, zapamiętywać teksty piosenek, jak też po prostu się ruszają, co pozwala utrzymać im prawidłową masę ciała.

W telewizji z roku na rok przybywa coraz więcej kanałów dla najmłodszych. Z tego powodu postanowiliśmy zaproponować Wam i Waszym dzieciom znane piosenki dla dzieci mini mini. Wcześniej można było ich posłuchać jedynie w telewizji, teraz masz możliwość o dowolnej porze dnia włączyć je swoim pociechom. Wśród naszych propozycji są także piosenki dla przedszkolaków, idealne wsparcie dla pedagogów i nauczycieli i oczywiście piosenki dla dzieci Fasolki, czyli jedne z najpopularniejszych utworów, które po dziś dzień nieraz dorośli śpiewają sobie przy wykonywaniu codziennych czynności.

Piosenki dla dzieci to kategoria, z której korzystają nie tylko najmłodsi, ale również rodzice. Znajdą się tutaj utwory dla niemowląt, idealne na dobranoc, dla przedszkolaków oraz dla starszych dzieci. To zbiór największych hitów dla dzieci – kultowe piosenki, które znają rodzice i piosenki dla dzieci mini mini, czyli nowości, które pojawiają się w jednym z najpopularniejszych kanałów telewizyjnych z bajkami.

Piosenki dla dzieci