Piosenki Katy Perry

Katy Perry jest obecnie jedną z najbardziej popularnych amerykańskich piosenkarek muzyki pop. Swoją pierwszą płytę wydała w 2001 roku, ale dopiero ostatnie lata przyniosły jej ogólnoświatową sławę. Na swoim koncie ma takie hity jak „I Kissed a Girl”, „Firework” i „Roar” i wiele innych piosenek mających miliony wyświetleń w internecie.

Katy Perry – kariera muzyczna

Katheryn Elizabeth Hudson urodziła się 25 października 1984 w Santa Barbara w Kalifornii. Od dzieciństwa Katy Perry była zainteresowana muzyką. Słuchała utworów gospel i sama śpiewała w chórkach kościelnych. Później wciągnęła ją w szczególności muzyka zespołu Queens oraz Alanis Morissette.

W 2001 roku do sprzedaży trafił pierwszy album artystki pod tytułem „Katy Hudson”, jednak nie wzbudził on szerszego zainteresowania. Dopiero kolejny album przyniósł jej większą sławę. W 2008 roku promował go singiel „I Kissed a Girl”, który stał się dużym hitem i wspiął się na pierwsze miejsca list przebojów na całym świecie. W tym samym roku do sprzedaży wszedł album „One of the Boys”, który sprzedawał się bardzo dobrze, ale nie przypadł do gustu wszystkim krytykom muzycznym. Na tym krążku znalazły się też single „Hot n Cold” oraz „Thinking of You”.

Dwa lata później, w sierpniu 2010 roku, do sklepów trafiła kolejna, trzecia już płyta artystki – „Teenage Dream”, na której pojawiły się takie piosenki Katy Perry jak „California Gurls” i „Firework”, a także „E. T.” we współpracy z Kanye Westem. Kolejny album wyszedł w 2013 roku – to „Prism”, na którym znalazł się przebój „Roar” oraz utwór „Unconditionally”, które także stały się międzynarodowymi hitami.

W czerwcu 2017 wydana została najnowsza płyta artystki zatytułowana „Witness”. Album błyskawicznie znalazł się na pierwszej pozycji listy przebojów Billboard 100 z liczbą 180 tysięcy sztuk sprzedanych już w pierwszym tygodniu. Na płycie pojawiły się między innymi takie piosenki Katy Perry jak „Chained to the Rhythm” i „Bon Appetit”.


Dyskografia Katy Perry:

  • Katy Hudson (2001)
  • One of the Boys (2008)
  • Teenage Dream (2010)
  • Prism (2013)
  • Witness (2017)

Dotychczas Katy Perry sprzedała ponad 17 milionów albumów studyjnych na całym świecie. Była kilkunastokrotnie nominowana do nagrody Grammy, w 2011 roku została ogłoszona artystką roku przez MTV, a magazyn Billboard przyznał jej wyróżnienie kobiety roku w 2012 roku. W tym samym roku ukazał się film dokumentalny o artystce pod tytułem „Katy Perry: Part of Me”.

Słuchaj muzyki Katy Perry w radiu internetowym Tuba.FM!

Gdy również piosenki Katy Perry są wysoko na twojej prywatnej liście przebojów, zajrzyj na stronę Tuba.FM – to radio internetowe, gdzie możesz słuchać muzyki tej artystki oraz wielu innych tworów przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu – w domu, w pracy, w podróży i w wielu innych miejscach.

Radio internetowe Tuba.FM gra to, na co masz ochotę. Możesz słuchać go na swoim komputerze oraz na urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach. Wystarczy tylko dostęp do internetu. Dołącz do grona słuchaczy radia Tuba.FM i baw się dobrze!

Piosenki Katy Perry