Piosenki Minecraft

Minecraft – to jedna z najpopularniejszych gier komputerowych ostatnich lat. Chociaż jest prosta w swoich założeniach, to jednak swoim graczom daje niemalże nieograniczone możliwości. Właśnie dlatego stała się hitem na całym świecie, w tym również w Polsce – grają w nią zarówno młodsi, jak i starsi.

Minecraft jest też nieustannym źródłem inspiracji – powstały już różne piosenki Minecraft, opowiadania, komiksy, animacje, a nawet filmy. W sprzedaży znajdziemy również wiele gadżetów inspirowanych grą, między innymi klocki, poduszki w kształcie bloków, miecze, lampy, kubki czy koszulki, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Piosenki Minecraft tworzone przez fanów

Gdy tylko wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowa „piosenki Minecraft”, możemy od razu przekonać się, że utworów, które są inspirowane tą grą komputerową, powstało bardzo wiele. To zarówno polskie piosenki, jak i te w innych językach. Głównie śmieszne, które w żartobliwy sposób poruszają problemy, z którymi spotykają się gracze w Minecraft.

Piosenki Minecraft najczęściej ilustrowane są scenami z gry, dlatego tworzą razem idealne połączenie. Niektóre z nich mają miliony wyświetleń!

Ścieżka dźwiękowe do Minecraft

Gra Minecraft uzyskała również własną ścieżkę dźwiękową, która została przygotowana przez niemieckiego muzyka Daniela Rosenfelda o pseudonimie C418. Wydano łącznie dwa albumy „Minecraft – Volume Alpha” w 2011 roku, a także „Minecraft – Volume Beta” w 2013 roku z kolejnymi utworami, które zostały dodane do pierwszej płyty.

Znajdujące się na albumie piosenki Minecraft są spokojnymi, instrumentalnymi utworami, które bazują przede wszystkim na wykorzystaniu instrumentów klawiszowych. Dają dzięki temu klimatyczne tło dla gry, ale również można słuchać ich jako muzyki relaksacyjnej.

Czego słuchać podczas gry w Minecraft?

Jeżeli jednak oryginalne piosenki Minecraft zawarte w ścieżce dźwiękowej nie odpowiadają ci w pełni, możesz również samodzielnie wybrać muzykę, która będzie towarzyszyła ci podczas budowania swojego własnego świata.

Tutaj wszystko zależy już od ciebie – po prostu wybierz dla siebie taką muzykę, którą najbardziej lubisz, niezależnie od tego, czy to rock czy rap. Możesz więc puścić dla siebie to, na co masz ochotę.

Słuchaj najlepszej muzyki do Minecraft w radiu internetowym Tuba.FM!

Gdy szukasz dla siebie dobrej muzyki, możesz znaleźć ją już teraz w radiu internetowym Tuba.FM, które działa przez 24 godziny na dobę i gra to, co lubisz najbardziej. Do wyboru masz zarówno stacje radiowe grające konkretne gatunki muzyki, jak i również stacje, które skupiają się na poszczególnych artystach. Wystarczy, że skorzystasz z wyszukiwarki, aby znaleźć dla siebie interesujące stacje do słuchania podczas grania.

Radio internetowe Tuba.FM potrzebuje jedynie dostępu do internetu. Możesz korzystać z niego zarówno na swoim komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach. Po dołączeniu do grona słuchaczy możesz również zacząć tworzyć własne stacje radiowe, które będą jedyne w swoim rodzaju!

Piosenki Minecraft