Piosenki o miłości

Muzyka wzrusza, rozwesela i maluje wspomnienia, często dzięki niej, możemy wrócić do najpiękniejszych chwil naszego życia. Czy pamiętasz, jak pierwszy raz spotkałeś swoją obecną dziewczynę lub żonę? Czy potrafisz sobie przypomnieć ten moment, kiedy po raz pierwszy na niego spojrzałaś? A teraz wspólnie zastanówcie się, czy to nie piosenki miłosne wzbudzają w Was największe wspomnienia i dzięki nim przeżywacie te niezwykłe momenty raz jeszcze.

Piosenki o miłości pełne wspomnień i wzruszeń

Kiedy najczęściej słuchamy miłosnych ballad? Nie jest tajemnicą, iż to kobiety zazwyczaj mają na swojej playliście piosenki, które opowiadają o tym wspaniałym uczuciu, jakim jest miłość. Każdy z pewnością zna takie utwory, jak: „Kołysanka dla Nieznajomej” (Perfekt), „Chciałbym umrzeć z miłości” (Myslovitz), „Love of my life” (Queen) czy też „Wyjątkowo Ważna” (Indios Bravos). Jak można dostrzec, piosenki o miłości to najczęściej utwory polskich wykonawców- nieśmiertelne, ponadczasowe i zawsze trafiające tak samo silnie do naszych serc. Towarzyszą nam podczas pierwszych randek, pocałunków, ale też zaręczyn, ślubu i w dalszym życiu, kiedy obchodzimy swoją 20-tą czy 30-tą rocznicę ślubu. Muzyka ma niezwykłą moc, która wzrusza, daje radość, przywołuje wspomnienia, ale też tworzy wyjątkowo magiczną atmosferę, zbliża ludzi, których niekiedy łączy ogromne uczucie, a nie potrafią się odnaleźć, wciąż błądząc. Piosenki miłosne są zatem po to, aby wreszcie znaleźli tę właściwą drogę.

Muzyczne wyznanie miłości

Czasem łatwiej jest coś pokazać czy nawet zaśpiewać, niż po prostu powiedzieć. W tekstach miłosnych piosenek bardzo często można odnaleźć intymne wyznania, które płyną wprost z głębi serca autora tekstu lub wokalisty. Piosenki o miłości są więc niekiedy pewnego rodzaju uniwersalnym listem miłosnym, który każdy z nas może wykorzystać w celu powiedzenia tych dwóch najwspanialszych słów – Kocham Cię.

Piosenki o miłości, które przywracają wspomnienia

Większość piosenek, jakie tutaj znajdziesz, na pewno jest Ci znana. Zdarza się jednak, że te naprawdę wyjątkowe potrzebują odrodzenia, gdyż zostały już zapomniane. My „odkurzyliśmy stare płyty” i zgromadziliśmy dla Ciebie i Twojej połówki całe mnóstwo muzycznej miłości. Wśród muzycznych przebojów są również włoskie piosenki, które podobnie jak polskie, potrafią pięknie mówić o miłości. Czy znasz i pamiętasz takie utwory, jak: „Il cielo in una stanza” (Gino Paoli), „Grande, Grande, Grande” (Mina), „Pensiero Stupendo” (Patty Pravo) lub „Eppure sentire” (Elisa)? To historie zaśpiewane w sposób tak niezwykły, że niekiedy przetrwały już kilkadziesiąt lat. Włoska interpretacja najpiękniejszego uczucia, jakim jest miłość, jest zupełnie inna, niż nasza polska. To przede wszystkim subtelność, tajemniczość, ale też i lęk przed kochaniem i byciem kochanym.

Piosenki miłosne polecamy nie tylko na romantyczne wieczory we dwoje, ale też na spotkania z przyjaciółmi i domówki, na których gdzieś pomiędzy szalonymi przebojami może znajdzie się chwila na zatopienie się w objęciach ukochanej osoby.

Piosenki o miłości