Piosenki religijne

Już od najmłodszych lat wielu rodziców chce, aby ich dzieci były zaznajomione z religią i wiarą, którą wyznają. Wiele spraw trudno jest jednak zrozumieć małemu człowiekowi, mają z tym trudności nawet dorośli. Piosenki religijne dla dzieci są sposobem, aby nasza pociecha poznała najważniejsze osoby naszej wiary. Ponadto piosenki religijne wykonywane są często przez dzieci, mają łatwy do zapamiętania tekst, bardzo rytmiczną muzykę, która porywa do tańca.

Piosenki religijne dla dzieci, które rozwijają ruchowo

Już w przedszkolu dzieci uczą się swoich pierwszych piosenek. Nauczyciele wybierają zazwyczaj te, które mają prosty tekst, nieprzysparzający problemów w zapamiętaniu, ale też można go wzbogacić o gesty. Tak jeszcze łatwiej jest dzieciom zapamiętać nowo poznaną piosenkę.

Piosenki religijne dla dzieci są kojarzone zazwyczaj z zespołem Arka Noego. Piosenka „Święty Uśmiechnięty”, znana bardziej jako „Taki duży, taki mały...” była śpiewana przez dzieci i dorosłych. Nie bez znaczenia były także gesty, które dzieci pokazywały na teledysku. Można było się ich bardzo szybko nauczyć i świetnie bawić przy kolejnym słuchaniu piosenki.

Zespół Arka Nowego powstał pod koniec XX wieku, a jednym z pierwszych jego utworów była piosenka „Tato” (Nie boję się, gdy ciemno jest). Piosenki religijne dla dzieci, jakie śpiewała cała Polska to także: „A gu gu”, „Nie lękaj się”, „Idzie mój Pan”, „Najlepszy na świecie”, Ona powiedziała tak”. Arka Noego zdobyła wiele nagród i wydała płyty. Piosenki religijne dla dzieci w ich wykonaniu były przepełnione radością, a wykonawcy zarażali uśmiechem.

W domu, w przedszkolu, w szkole...

Kiedy piosenki religijne dla dzieci sprawdzą się najlepiej. Będą fantastycznym urozmaiceniem niedzielnego poranka czy też piątkowego popołudnia. Skorzystają na tym nie tylko dzieci, ale też rodzice. Wspólne śpiewanie znanych wszystkim utworów może być doskonałą zabawą. Jeżeli jednak nie jesteś pewien, czy Twoja znajomość tekstów jest na tyle dobra, żeby dorównać swojemu dziecku, skorzystaj z naszych propozycji, a przekonasz się, że piosenki religijne dla dzieci mogą być też świetną zabawą dla dorosłych.

Piosenki religijne nie muszą kojarzyć się jedynie z liturgią w kościele. Można je wykorzystać np. podczas zajęć w przedszkolu lub szkole. Świetnie wspierają rozwój dziecka, które musi zapamiętać tekst oraz gesty z tym związane. Wiele takich piosenek można wykonywać w parach. Integracja w tak wczesnym stadium rozwoju pozwala lepiej odnaleźć się w środowisku w latach późniejszych. Piosenki religijne dla dzieci są lubiane zarówno przez młodsze jak też przez starsze dzieci.

Oprócz piosenek w wykonaniu Arki Noego wśród piosenek religijnych znane są także takie, jak: „Abba Ojcze”, „Boża radość”, „Gdy na morzy wielka burza”, „Gdy wszyscy święci”, „Idzie mój Pan”, „Jezus jest tu” i inne.

Nasze propozycje mogą też być wsparciem przy nauce piosenek do liturgii I Komunii Świętej.

Piosenki religijne