menu
Kuba Karaś Type Beat
epizod

Kuba Karaś Type Beat

ENZU & Pham 

Wszystkie epizody

  Brzydki slowthai, Rosalie., Rosalía i Sam Smith. Top Tuby 27.01.23
  Brzydki slowthai, Rosalie., Rosalía i Sam Smith. Top Tuby 27.01.23
  slowthai jest samolubny, Sam Smith nie przyszedł tu, by się zaprzyjaźniać, Kaz Bałagane ma już za dużo. Ostatni styczniowy Top Tuby to premiera prawdopodobnie najgłośniejszego albumu najbliższych miesięcy, Rosalie. zapowiadająca nową płytę, kojący umysł SG Lewis, nowy Janusz Walczuk i wiele więcej. Włącz to!
  Muzyka Miast: São Paulo
  Muzyka Miast: São Paulo
  Historia brazylijskich faweli zaczyna się jeszcze w XIX wieku, a dziś powstaje tam jeden z ciekawszych (i zdobywający coraz więcej fanów) gatunków. To brazylijski funk, nazywany także Funkiem Carioca czy Baile Funk - prosty, często surowy i przesterowany, przesiąknięty niepoprawnym erotyzmem i kontrowersjami. Kilkadziesiąt tysięcy podpisów pod wnioskiem o zdelegalizowaniu brazylijskiego funku mówią same za siebie. Na czym polega jego fenomen i czego słuchają mieszkańcy największego miasta Południowej Afryki? Sprawdź w tym epizodzie Muzyki Miast.
  #7 Alicja Szemplińska
  #7 Alicja Szemplińska
  Od konkursów w ciechanowskim Centrum Kultury, przez telewizyjne show, po pretendowanie do reprezentantki Polski na Eurowizji i kreowanie solowej kariery - Alicja Szemplińska, artystka przesiąknięta soulem i R'n'B w muzycznej (i życiowej) rozmowie z Mentem. Czy chce przestać być postrzegana przez pryzmat uczestnictwa w programach telewizyjnych, jakie wartości niesie muzyczny digging i czy łatwo jest wynieść miłość do soulu z polskiego domu? O cieniach i blaskach szkoły muzycznej, kobiecej perspektywie na karierę i trzech najważniejszych wartościach w muzyce posłuchasz w podcaście. Włącz to!
  Czy NewJeans to najbardziej wpływowa 4th gen girl group?
  Czy NewJeans to najbardziej wpływowa 4th gen girl group?
  Minji, Hanni, Danielle, Haerin i Hyein - to skład powstałego w 2022 roku NewJeans - jednej z głośniejszych nowych girl groups w ostatnim roku. Choć do tej pory wydały zaledwie kilka piosenek, Matylda bierze ich karierę na warsztat. Z czym je się NewJeans, czemu to dość "amerykańska" grupa, skąd wzięły się "ciasteczkowe" kontrowersje i co tak naprawdę oznacza "Ditto"? Włącz podcast i sprawdź!
  Janusz Walczuk Type Beat
  Janusz Walczuk Type Beat
  Chwilę przed premierą wersji deluxe "Jana Walczuka", Janusz opowiedział o swoim Type Beat u ENZU i Phama. Na co w muzyce przydają się studia prawnicze, czego słuchał za dzieciaka i dlaczego chciałby jeszcze kiedyś zagrać na Lollapaloozie? Janusz odpowiada na zarzuty o monotematyczności, kwituje komentarze na temat "jakości, a nie ilości" i wyjaśnia, jak wyglądają mityczne "sztaby PR-owców" w wytwórniach muzycznych. Czy Janusz Walczuk to produkt SBM-u, dlaczego "Disney" Kizo to doskonała piosenka i jak wygląda jego wizja artystycznej utopii? Włącz TYPE BEAT i dowiedz się!

Posłuchaj również

/assets/empty_cover.jpg