Ulepsz tubę

Pomoc (FAQ)

Logowanie i rejestracja

 • Nowe konto użytkownika Tuby możesz założyć wypełniając formularz na stronie rejestracji. Zamiast pełnej rejestracji możesz też po prostu zalogować się w serwisie swoim kontem Gazeta.pl lub kontem Facebook.
 • Zaloguj się na stronie konto.gazeta.pl za pomocą loginu i hasła, których używasz w serwisie Tuba.FM, a następnie wybierz opcję "Zmiana hasła".
 • Jeżeli logujesz się kontem założonym w serwisie Tuba.FM lub Gazeta.pl, możesz edytować lub usunąć swoje konto na stronie konto.gazeta.pl. Jeżeli chcesz usunąć swój profil użytkownika Tuby bez usuwania konta Gazeta.pl, napisz do nas na .

  Jeżeli logujesz się za pomocą konta Facebook lub Google, wyszukaj i usuń aplikację Tuba.FM z ustawień swojego konta w serwisie Facebook lub Google.

Słuchanie muzyki w Tuba.FM

 • Jeżeli nie możesz uruchomić żadnej stacji, prawdopodobnie jest to związane z ustawieniami twojego komputera, przeglądarki internetowej lub sieci lokalnej.

  Aby wykluczyć najczęstsze przyczyny błędów, zalecamy następujące kroki:
  • sprawdź działanie serwisu w innej przeglądarce (np. Chrome, Firefox lub Opera),
  • wyłącz dodatki i wtyczki blokujące reklamy w przeglądarce - np. AdBlock lub podobny program,
  • zaktualizuj wtyczkę Adobe Flash Player w swojej przeglądarce,
  • wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, usuwając wszystkie pliki tymczasowe oraz pliki cookies (uwaga: operacja może usunąć twoje hasła oraz historię przeglądania)
  • sprawdź ustawienia programów antywirusowych oraz firewall – lub zapytaj o nie administratora twojego komputera lub sieci lokalnej.

  Jeżeli masz problem z odtwarzaniem muzyki na stronie Tuby na swoim telefonie lub tablecie, zainstaluj aplikację mobilną Tuby.
 • Żeby wyłączyć dodatek blokujący reklamy, kliknij w ikonę dodatku w przeglądarce i wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie", „Wyłącz blokowanie” lub "Wyłącz blokowanie tylko na tej stronie". Dodatkowe ustawienia dodatków można znaleźć też w menu przeglądarki, w pozycji Narzędzia > Dodatki (Firefox) lub Menu > Rozszerzenia (Chrome).
 • Kliknij ikonę z napisem „udostępnij” na stronie radia lub ikonę „poleć” w okienku podczas odtwarzania stacji, a następnie wybierz jedną z opcji powiadomienia znajomego.

Aplikacje mobilne i telewizyjne Tuby

 • Żeby słuchać muzyki z Tuby na smartfonie lub tablecie, ściągnij aplikację mobilną „Tuba.FM” ze sklepu z aplikacjami na Twoim telefonie. Możesz też wejść z telefonu na stronę Tuby, a następnie kliknąć przycisk „Pobierz aplikację Tuba.FM”.

  Aplikacja mobilna Tuba.FM dostępna jest m.in. na systemach Android, iOS, Windows Phone oraz Windows 8 i 10. Pełną listę aplikacji Tuby znajdziesz na tej stronie.
 • Żeby słuchać muzyki z Tuby na swoim urządzeniu z funkcją Smart TV, należy wyszukać aplikację Tuba.FM w sklepie z aplikacjami, a następnie ją zainstalować na swoim telewizorze lub dekoderze.

  Aplikacje telewizyjne Tuby są dostępne na następujących systemach i urządzeniach: Samsung Smart TV, LG Smart TV, Philips Net TV, Panasonic Viera, Netia Player, Cyfra+, Korbox.

Dostęp Premium

 • UWAGA: W listopadzie 2018 roku Dostęp Premium został wycofany z oferty serwisu Tuba.FM. Usługa ta oferowana w formie subskrypcji w aplikacjach mobilnych Tuby również zostanie stopniowo całkowicie wycofana.

  Osoby które nabyły Dostęp Premium przed jego usunięciem z oferty, mogą nadal z niego korzystać – aż do całkowitego wygaśnięcia posiadanego pakietu.

  Dostęp Premium to usługa płatna, która umożliwia słuchanie stacji radiowych na stronie Tuba.FM bez dodatkowych reklam audio i wideo, emitowanych w trakcie odtwarzania muzyki oraz przed jej rozpoczęciem.

  Uwaga: zakup Premium wyłącza wszystkie reklamy audio i wideo na stronie internetowej, ale nie wyłącza reklam w programie stacji radiowych transmitowanych na żywo.
 • Na komputerze: po prostu zaloguj się na konto Tuby, na którym wykupiłeś Premium. To wystarczy, żeby słuchać ulubionej muzyki bez reklam.

  W aplikacji: ściągnij i zainstaluj aplikację Tuba.FM na system Android, iOS lub Windows 10, a następnie zaloguj się w aplikacji na konto użytkownika na którym wykupiłeś Premium.

  Uwaga: za pomocą konta z usługą Premium możesz być zalogowany jednocześnie tylko na jednym urządzeniu mobilnym lub komputerze; na pozostałych zostaniesz wylogowany.
 • Zamknij wszystkie okienka przeglądarki w których gra radio Tuby, a następnie włącz ponownie wybrane radio. Jeżeli reklamy nadal się pojawiają, wyloguj się i zaloguj ponownie, a następnie włącz radio.

  Jeżeli mimo tych kroków nadal widzisz reklamy, zalecamy skorzystanie z innej przeglądarki (np. Chrome, Firefox lub Opera) lub wyczyszczenie pamięci podręcznej i plików cookies w obecnej przeglądarce (uwaga: możesz utracić zapisane hasła oraz historię przeglądania). W razie dodatkowych pytań napisz na adres .

Pozostałe pytania

 • Tak. Jeżeli prowadzisz firmę i odtwarzasz muzykę publicznie, musisz zawrzeć umowy z odpowiednimi organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i pokrewnymi — takim jak ZAIKS i ZPAV — i regularnie odprowadzać składki. Z punktu widzenia prawa nie ma znaczenia, za pomocą jakiego urządzenia lub medium odtwarzasz muzykę.
 • Nowe wydawnictwa muzyczne można wysyłać (bezzwrotnie) na adres: Redakcja Tuba.FM, Grupa Radiowa Agory, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa – lub mailem na adres . Utwory powinny być odpowiednio opisane, z podaniem wszystkich autorów tekstów i piosenek. Redakcja zadecyduje, czy umieścić płytę w repertuarze Tuby.
 • Skorzystaj z zakładki ULEPSZ TUBĘ widocznej w lewym górnym rogu serwisu Tuba.FM lub wyślij do nas wiadomość na adres . Opisz możliwie szczegółowo swój problem, a postaramy się pomóc.

Złote Przeboje