Radio Halloween

 Rob Zombie — The Matrix Evanescence — FALLEN Korn — Take a Look in the Mirror Nick Cave And The Bad Seeds — B-Sides & Rarities (Disc 2)

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio Halloween online

Halloween to jeden z najszerzej pojmowanych gatunków, ze względu na bogactwo nurtów, które mają wpływ na twórczość zespołów grających. Motywem przewodnim jest strach, groza, dobra zabawa i straszenie innych.

Dla kogo muzyka Halloween oraz jak przebiegały jej początki?

Początki muzyki Halloween dostrzegamy już w latach ’30 czy ’40 XX wieku. Zaczęto wówczas organizować domówki i potańcówki w ten jeden, specjalny wieczór w roku – 31 października. Zadaniem takiej imprezy jest przede wszystkim wzbudzenie strachu oraz podsycanie go podczas trwania całej imprezy. Muzyka halloween’owa jest głównie dla osób o mocnych nerwach. Niestety osoby bojące się horrorów bądź zakrywających co chwilę oczy nie będą czuły się komfortowy oraz szybko wyjdą z imprezy. Promyk nadziei jest jednak w szerokiej różnorodności tego gatunku. Obecnie zamiast szukać pojedynczych utworów, które wpasują się w klimat wydarzenia, wystarczy poszukać w internecie odpowiednich składanek.

Jakie gatunki bądź artystów znajdziemy w gatunku halloween?

Halloween to niezwykle różnorodna muzyka, dlatego przyciąga do siebie tak wielu odbiorców. To co ją wyróżnia na tle innych, to uczucie grozy wplecione w muzykę danego wykonawcy. Wiodącym gatunkiem muzycznym są tutaj rock oraz metal. Utwory już same w sobie posiadają brzmienia, które po lekkiej modyfikacji budzą grozę. Ów muzykę wyróżniają zdecydowane brzmienia przy znacznym wsparciu gitar. Kolejnym gatunkiem jest ska bądź reggae, które po dodaniu określonych dźwięków sprawdzą się jako muzyka halloween’owa. Wśród artystów znajdziemy: Muse, Helloween, the Prodigy, Guns N’ Roses, Bad Manners, Emily Browning czy Curter Burwell.

  • Informacje

Komentarze słuchaczy radia Halloween

Zobacz również