Radio Jarocin Festiwal 2015

 Zmaza — Jarocin 2015 Curly Heads — Ruby Dress Skinny Dog Mama Selita — 3,2,1...! Voo Voo, Maciej Maleńczuk, Abradab — Wszyscy muzycy to wojownicy

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio Jarocin Festiwal 2015 online

Na tegorocznej edycji festiwalu w Jarocinie wystąpią: Peter Hook & The Light, Voo Voo, Lao Che, Big Cyc, Tymon & TheTransistors, Curly Heads. Budzy i Trupia Czaszka, Mama Selita, Skubas, KSU, ORGANEK, Omni mOdO, My Riot, Agyness B. Marry, Janek Samołyk, Zmaza, a także projekt Nowe Sytuacje, który przypomni legendarny koncert Republiki z 1985 roku.

Jarocin Festiwal 2015 odbędzie się 17-19 lipca.

Jarocin Festiwal i jego historia

Legendarny rockowy festiwal w Jarocinie początkowo miał nazwę Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, W kolejnych latach przyjął nazwę Festiwalu Muzyków Rockowych.

Festiwal powstał z inicjatywy Waltera Chełstowskiego, chociaż trzeba zaznaczyć, że festiwale muzyczne odbywały się w Jarocinie od 1970 roku.

Za czasów PRL festiwal w Jarocinie był rodzajem odskoczni od szarej rzeczywistości i oazą wolności, choć pojawiały się głosy, że jest to celowo zorganizowany przez władze rodzaj wentylu bezpieczeństwa dla sfrustrowanej młodzieży z subkultur.

Na festiwalu można było usłyszeć punk rocka, rocka, heavy metal, bluesa, reggae. Uczestniczyły w nim praktycznie wszystkie czołowe zespoły grające tego rodzaju muzykę w Polsce, choć cechą charakterystyczną festiwalu była też scena „alternatywna”, na której grały zespoły, które nigdzie indziej nie mogły liczyć na dużą widownię.

Komentarze słuchaczy radia Jarocin Festiwal 2015

Zobacz również