Radio Muzyka Elektroniczna

 Axwell & Ingrosso —  Owl City — Ocean Eyes Calvin Harris — IN Radiohead — KID A

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio Muzyka Elektroniczna online

Muzyka elektroniczna swoich początków sięga aż XIX wieku, gdzie zastąpiono nią muzykę mechaniczną. Jednak nie trzeba cofać się do tak zamierzchłych czasów, aby posłuchać muzyki stworzonej za pomocą konsol czy syntezatorów. Wręcz przeciwnie, twórcy ``elektroniki`` cieszą nas swoimi kompozycjami, idąc przez kolejne pokolenia, aż do dzisiejszych czasów. Jeżeli chcesz sprawdzić, jak zmieniała się ich twórczość na przestrzeni lat, to nasza stacja Ci to umożliwi. Już teraz włącz Tuba.FM i ciesz się Swoimi ulubionymi numerami.

Muzyka elektroniczna - pionierzy gatunku

Bez dwóch zdań możemy stwierdzić, że jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci muzyki elektronicznej, jest Jean Michel Jarre. Twórca ``Oxygene`` swoją działalność muzyczną, zaczął już w latach 70-tych. Znany jest głównie ze swoich koncertów-spektakli, które okraszone są niezwykle imponującymi pokazami świetlnymi i laserowymi. Starsi słuchacze muzyki elektronicznej, bez problemu powinni również rozpoznać brzmienie Depeche Mode. Brytyjska grupa stała się symbolem nowoczesnego nurtu elektroniki i do dnia dzisiejszego jest wielką inspiracją, dla niektórych artystów. Utwory takie jakie ``Personal Jesus`` czy ``Enjoy The Silence``, są znane chyba każdej osobie, która choć w małym stopniu interesuje się muzyką.

Muzyka elektroniczna również do tańca

Doskonałym przykładem tego, że muzyka elektroniczna świetnie sprawdza się podczas tanecznych imprez, jest zespół Daft Punk. Przebrani w kostiumy DJ-e są twórcami wielkich hitów, które nie raz królowały na listach przebojów muzycznych stacji. Kultowym utworem stał się już kawałek ``One More Time``, a numer ``Get Lucky`` z Pharrelem Williamsem jeszcze do niedawna można było usłyszeć w każdym samochodzie. Do zabawy idealnie pasuje też piosenka ``Do It Again`` duetu The Chemical Brothers czy ``Alors On Danse`` belgijskiego wokalisty Stromae.

Nie zwlekaj ani chwili dłużej i już teraz odpal radio muzyka elektroniczna. Możesz go słuchać w każdym miejscu na ziemi i na każdym urządzeniu – komputerze, smartfonie i tablecie. A co najważniejsze korzystanie z radia Tuba.FM, jest całkowicie darmowe. Nie pozostaje nic więcej, tylko odpalić stację i cieszyć się najlepszą muzyką w sieci, która nie tylko umili Ci dzień, ale przede wszystkim zmotywuję do działania.

Komentarze słuchaczy radia Muzyka Elektroniczna