Radio Najpiękniejsze Polskie Kolędy

 Anna Szałapak — Moje kolędy Skaldowie — Skaldowie Sinfonia Varsovia — Moje kolędy Piotr Rubik — Dzisiaj w Betlejem

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio Najpiękniejsze Polskie Kolędy online

Na całym świecie nie ma aż tak bardzo wzruszających, radosnych pieśni okołoświątecznych, jak polskie kolędy. Tradycja pastorałek jest mocno zakorzeniona, dlatego od najmłodszych lat śpiewane są we wszystkich domach. W czasie Bożego Narodzenia zachęcamy do zapoznania się z ich wykonaniem przez znanych polskich artystów. Stacja kolędy polskie to stacja, której można co prawda słuchać przez cały rok, jednak to właśnie w trakcie świąt można cieszyć się najlepszym klimatem.

Najbardziej znane polskie kolędy

Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy śliczna panna”, „Lulajże Jezuniu”, czy „Przybieżeli do Betlejem”, a także wiele innych, pięknych polskich pieśni świątecznych można będzie usłyszeć w wykonaniu między innymi: Krzysztofa Krawczyka, Feela, Ewy Bem, Andrzeja Piasecznego, Maryli Rodowicz, Urszuli, Kasi Cerekwickiej, Golec Orkiestry, Arki Noego, Kasi Kowalskiej, Kombi, Kayah i wielu innych, wybitnych polskich artystów. To oni zapewnią świątecznych klimat przy każdym polskim stole. Radio kolędy polskie to zbiór cudownych utworów, dzięki jakim dopełnia się magia świąt. Polskie kolędy i pastorałki lubi nucić w końcu każdy, niezależnie od wieku.

Prezentowane utwory wprowadzą wszystkich w Święta, a także będą im towarzyszyć w trakcie tych najważniejszych dni w roku. Interpretacje polskich artystów pozwolą oderwać się od codzienności, na chwilę zastanowić się i spędzić czas wspólnie z rodziną. Aktualnie nie wszyscy mamy na to czas, dlatego włączenie stacji kolędy polskie sprawi, że od razu w domu zapanuje osobliwy, świąteczny nastrój. Muzyka zaprezentowana zostanie zarówno w klasycznej odsłonie, jak i w nieco odważniejszych, nowszych aranżacjach. Utalentowani polscy artyści w ten sposób pozwolą Polakom inaczej spojrzeć na to, o co tak naprawdę chodzi w tych szczególnych dniach i to w sposób nieszablonowy. Wiemy, jak w Polakach zakorzeniona jest polska tradycja kolędowania i właśnie z tego względu zdecydowaliśmy się na uruchomienie powyższej stacji.

Kolędy na tuba.fm

Kolędy, które będą się unosić w domach sprawią, że wszyscy natychmiast zapomną o nieprzyjemnościach i całkowicie skoncentrują się na czasie z bliskimi. Dlatego tak ważne jest to, by mieć świadomość, iż polska muzyka nie ucieka również od tego nurtu. Mało tego, wiele spośród kolęd można będzie usłyszeć w wyjątkowych aranżacjach. Wszyscy, którym zależy na dogłębnym poznaniu polskiej tradycji muszą koncentrować się na tym, aby poznać ją tak wnikliwie jak jest to tylko możliwe. Puszczenie Naszej stacji najmłodszym odbiorcom sprawi,że będą oni bardziej wrażliwi na tradycje i umocni pozytywne więzi w niejednej rodzinie. Nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości i dlatego chcemy rozprzestrzeniać te piękne utwory kolędowe. Wszyscy Polacy chętnie kolędują, czyniąc z tego wyraźny akcent podczas Świąt Bożego Narodzenia. Zespół tuba.fm chce uczestniczyć w tym niezwykłym okresie swoim słuchaczom, przeżywając i odkrywając na nowo magiczne chwile wraz z polskimi wokalistami.

  • Podobne

Komentarze słuchaczy radia Najpiękniejsze Polskie Kolędy

Zobacz również